Apple iPod Touch Ve iPod Nano’yu Yeniledi

Apple’ın 4 Ekim’deki etkinliğinden çıkan tek haber iPhone 4S değil.

yeni iPod Touch

iPod Nano’un yeni halinde ikonlar, gezinmeyi kolaylaştırmak adına daha büyük hale getirilmiş. Buna ek olarak iPod Nano, herhangi bir ekstra cihaz olmaksızın koşuları ve yürüyüşleri algılayarak zaman, hız, mesafe, kalori ve adımları takip edebiliyor. Ayrıca iPod Nano’yu saat olarak kullanmak isteyenler unutulmamış. Artık iPod Nano 16 farklı saat arayüzüne sahip. Analog Mickey Mouse arayüzünden tutunda dijital saat arayüzüne kadar birçok farklı seçenek ile artık iPod Nano sahipleri şık bir aksesuara daha sahip olabilecekler.

Yeni ipod touch

iPod Touch cephesindeki en büyük haber ise 200’den fazla yeni özelliği bünyesinde barındıran iOS 5. Bu özellikler arasında iMessage ile iOS 5 kullanıcıları kendi arasında kısa mesaj, fotoğraf, video ve kişi listesi paylaşımı yapabiliyor. Bunun yanı sıra iOS 5’de Game center iyileştirmeleri, iTunes ile WiFi senkronizasyonu ve iTunes aracılığıyla bilgisayarınızdaki tüm dosyaları kaydedip istediğiniz zaman kullanabileceğiniz ücretsiz bulut depolama sistemi iCloud yer alıyor.

yeni ipod touch

Yeni iPod Nano, 8 GB (129 Dolar yurtdışı fiyat etiketiyle) ve 16 GB (149 Dolar yurt dışı fiyat etiketiyle) modellerine sahip olacak. iOS 5 işletim sistemli ve siyah/beyaz renk seçeneklerine sahip olan iPod Touch ise 8 GB (199 dolar), 32 GB (299 Dolar) ve 64 GB (399 Dolar) modelleri ile 12 Ekim’den itibaren satışa sunulacak.

1 Yorum

Bir cevap yazın