Apple iPhone 5’e Google Maps’i Koymayacak

Söylentilere bakılırsa Apple, kendi haritalama uygulaması üzerinde çalışıyor ve iOS temelli cihazların Google Maps yüklü olarak gelmesini istemiyor.

Google Maps

Google Maps

Apple tarafından bu yönde hiçbir açıklama hiç yapılmış olmasa da bilişim dünyası iOS 5 işletim sisteminde Apple’ın kendi haritalama ve konum belirleme hizmetini getirmeye hazırlandığını konuşuyor. Apple’ın geçtiğimiz yıl haritalama alanında faaliyet gösteren şirketlerden PlaceBase ve Poly9’u satın almış olması da söylentileri güçlendiriyor.

Geçtiğimiz günlerde Google’ın eski yöneticisi Eric Schmidt’in yaptığı açıklamaysa tam tersini söylüyor: “Apple ile olan harita ve arama hizmetleri anlaşmamızı yeniledik, umarım daha çok uzun yıllar birlikte çalışma imkânı buluruz.”

2 Yorum

  1. XaeRo

    ya bu telefonlara google maps koyanların allah belasını versin! samsung star telefonumda vardı. oygulamalardan kazara tıklamayasın! kendimi paralasam bile, 1 TL mi “ÇALMADAN” kapanmıyor! resmen hırsızlık. işin gıcık yanı, sistem uygulaması olarak göründüğünden silinmiyor ve uygulamada da her hangi bir ayar yok! telefonu kırmaya ramak kala satmak zorunda kaldım sırf bu lanet program için!

Bir cevap yazın