Apple iPhone 5 ve iPad 3 Yan Yana Üretilecek

Gün geçmiyor ki yeni bir Apple söylentisi çıkmasın.

iPhone 5 Konsepti - Antoine Brieux - NAK Studio.

iPhone 5 spekülatif konsept.

Tayvanlı üreticilerden sızan bazı bilgilere bakılırsa Apple ağustosta yalnızca iPhone 5 değil, yeni iPad 3 modelinin üretimine de başlayacak. Her ne kadar Apple resmi açıklamalar yapmakta ketum davransa da, üretici firmalardan sızan ufak tefek bilgiler sayesinde hem ürünlere hem de çıkış zamanlarına ilişkin tahminler yapabiliyoruz.

Apple için üretim yapan birçok firma var. Foxconn Electronics (Hon Hai Precision Industry) montajdan,  Simplo Technologies ve Dynapack International Technology pillerin üretiminden, TPK Holding ve Wintek panellerden, Catcher kasalardan ve Largan Precision ise kameralardan sorumlu.

Ağustos ayında ufak miktarlarda başlanması beklenen ki iPhone 5 ve iPad 3 üretiminin eylül ve ekim aylarında artacağı düşünülüyor. Bu yıl iPhone için 85 milyon satış rakamına ulaşılması da bekleniyor.

Apple iPad

Apple iPad

Bu arada Apple’ın daha ince, daha hafif ve daha yüksek çözünürlüklü, 250 dpi’lık yeni bir iPad tasarlamaya başladığı da sızan bilgiler arasında. Ancak bu yılın sonunda kadar iki yeni iPad modeliyle karşılaşmayı beklemek biraz iyimserlik olabilir.

Söylentiler ne kadar mı doğru? 2010 Kasım ayında da üreticilerden gelen sinyaller değerlendirilmiş ve iPad 2’nin geleceği birkaç ay önceden bilinebilmişti, şimdi de benzer bir takip süreci işbaşında.

Kaynak: devicemag.com

Bir cevap yazın