Apple iPhone 4’ün Sorunlu Olduğunu Kabul Etmedi

Steve Jobs: bizim telefonumuz diğer akıllı telefonlardan daha kötü değil.

iPhone 4 dışApple, merakla beklenen basın toplantısı 16 Temmuz’da gerçekleştirdi. 15 dakika süren basın toplantısında Steve Jobs, iPhone 4’lerdeki anten problemini yine kabul etmedi. Jobs’a göre, iPhone 4 müşterilerinin sadece %0.55’i telefonlarından şikayetçi olmuş. Ve şimdiye kadar en az şikayet gelen iPhone versiyonu iPhone 4’müş.

Bunun yanında Jobs, iPhone 4’lerin “yanlış” tutulmasından dolayı telefonun sinyal gücünde azalma olduğunu ve telefon görüşmesinin kesilebileceğini kabul ediyor; fakat Jobs, iPhone 4’de bu tür şikayetlerin fazla olmasını iPhone 4’ün diğer iPhone versiyonlarından daha fazla satmasına bağlıyor. Daha fazla telefon, daha fazla sorun…

Jobs, yine de iPhone 4’ünden memnun olmayan biri varsa telefonu iade edip parasını geri alabileceğini, ayrıca 30 Eylül’e kadar iPhone 4 alanlara ücretsiz kılıf verileceğini söylüyor.

Son olarak Jobs, basın toplatısında günah çıkartmayı da ihmal etmiyor ve iPhone 4’leri ile sorun yaşayan herkesten özür dilediğini ama diğer akıllı telefonlarda da bu durumun yaşandığını yine de Apple’ın müşteriye verdiği değerden ötürü herkese ücretsiz kılıf vereceğini açıkladı.

Ücretsiz kılıf ve isteyen herkesin iPhone 4’ü iade edip parasını geri alabilmesi… Sanırım buna da bir çeşit geri çağırma diyebiliriz. Memnun değilseniz iade edin… Sanırım artık Apple bu noktadan daha fazla eleştirmek biraz haksızlık olacak.

4 Yorum

 1. Birisi

  isiniz gucunun yok ne okumasini ne dinlemesini biliyorsun. Adam dediki biz hata yaptik bizde insaniz dedi. Bir insanin hatasini kabul etmesi icin baska ne soylemesi lazim. Boyle puften basliklarla gittiginiz surece bu okuyucu fazla takip etmez sizi.

 2. Tahir Meylani

  Hataları olduğunu tam kabul etmiyorlar. Benzer sorunların tüm akıllı telefonlarda olduğunu söyleyip yine de müşterilerimize gösterdiğimiz saygıdan dolayı iPhone 4 alan herkese kılıf hediye edeceklerini ve isterlerse müşterilerin telefonları iade edebilecekleri söylüyor.

  Bende bu durumun Apple için olumlu olduğunu ve bu konuda Apple’ı daha fazla eleştirmemiz gerektiğini yazmıştım zaten.

  Ücretsiz kılıf ve isteyen herkesin iPhone 4’ü iade edip parasını geri alabilmesi… Sanırım buna da bir çeşit geri çağırma diyebiliriz. Memnun değilseniz iade edin… Sanırım artık Apple bu noktadan daha fazla eleştirmek biraz haksızlık olacak.

  Başlığı çok sorun etmeyin bence, içerik başlıktan daha önemlidir. Bu haber için benzer başlıkları tüm teknoloji siteleri kullandı zaten.

 3. Berc

  Apple resmen arızalı bir prototipi piyasaya sürüyor ve birde kalkmış utanmadan 30 hazirana kadar kılıf hediye edeceğim diyebiliyor . Hediye edip lütufda bulunuyor . Müşteri 2 milyar verecek sol elle tutma diyeceksin sıkışınca ama diğer telefonlar da da aynısırunlar var diyeceksin ki hiç inanmıyorum RİM Yada samsungda bu tür hat kopmaları olduğuna . Çeliş azalabilir 1,2 kalem ama kopma olamaz şimdiye çıkardı zaten kokusu. Ukalalığın bini bir para tavırlarla herkesi küçümseyen bir firma olduğunu bir kez daha kanıtladı Apple Jobs’un şirketin başında kalması çok zor bu saatten sonra…

 4. Mustafa

  Bir hatayı aklamak ticarette sadece hatayı gidermekle olur. Yoksa bu hatayı başkalrındada hatalar var benimkisi onların ki kadar kötü değil demek hatanın boyutunu daha da vahim boyuta getirir. Ayrıca otomobil firmaları nasıl hatalarını arızalı araçları geri çağırıp orjinal değişiklikler yapıp müşteri memnuniyeti sağlıyorlarsa bunlarda aynısını yapmalı yada iade almalılar.

Bir cevap yazın