Apple iPhone 4S İnceleme – Bölüm 2: Pil, Kamera ve Ekran Kalitesi

iPhone 4S kendinden önceki modele dış görünüş açısından tıpa tıp benzese de bazı önemli değişiklikleri bünyesinde barındırıyor. Pil ömrünü azaltmadan daha iyi performans sunması aklıma ilk gelen örnek. Ayrıca Apple’ın söylemeye bile gerek duymadığı ekran kalitesindeki geliştirmeleri de incelememizin ilerleyen sayfalarında bulacaksınız.

Dış görünüş yanıltıcı olabilir. Evet, iPhone 4S kendinden bir önceki modelin birebir kopyası gibi görünüyor. Ancak en yeni iPhone daha hızlı bir işlemciden daha kaliteli bileşenlere kadar bir dizi geliştirmeyi bünyesinde barındırıyor.

iPhone 4S’in performansına baktığımız bir önceki yazımızda tepki süresinde %50’ye varan düşüşler olduğunu testlerle göstermiştik. Birinci bölüme buradan ulaşabilirsiniz: Apple iPhone 4S İnceleme – Bölüm 1: Daha Fazla Güç, Daha İyi Donanım

iPhone 4S ve Kutu

Ne yazık ki artan performansın bir maliyeti var. Bu telefonun pil ömrü iPhone 4’e göre %7 ile %8’e varan oranlarda daha çabuk bitiyor. Ancak aradaki fark özellikle işlemciye yoğun bir şekilde gereksinim duyan uygulamaları kullandığınızda belirgin oluyor. İnternet gezerken ya da MP3 dinlerken pil ömründe bir fark olduğu söylenemez.

Batterylife

Batterylifeh264

İlginç bir şekilde yeniden dolma süresinde belirgin bir fark söz konusu değil. Yine de aradaki farkı önemseyenler için iPhone 4S’te şarjın daha kısa sürede olduğunu söyleyebiliriz. Eğer telefonunuzu sık sık şarj etme imkânınız olmuyorsa bu sizin için bir artı olarak değerlendirilebilir.

Recharge90

Recharge100

Birinci bölümde derinlemesine incelediğimiz artan kablosuz ağ ve oyun performansının yanında pil ömründe pek bir gelişmenin olmaması üzücü. Biz incelememize devam edelim, bakalım iPhone 4S kamera ve ekran kalitesi bakımından neler sunuyor.

6 Yorum

 1. Ararat

  iPhone 5 vurdu vurdu vuramadi lg HTC samsungdan
  Hic bir farkı kalmaz
  Adam gibi bir batarya koyamadilar gitti
  1 gece şarja koymayı unuttuğumda ertesi
  Gün Hadi buyrun rezil olmaya kesimis sim kartı çıkarmak bı dert
  Başka telefona taksan olmaz bı dert ve dahasi ….,
  Samsung galaksy s 2 ye şu aralar baya bi sicak bakiyorum

Bir cevap yazın