Apple iPhone 4S İnceleme – Bölüm 1: Daha Fazla Güç, Daha İyi Donanım

Apple’ın en son iPhone modeli 4S, pek çoğunuzun bildiği gibi kısa bir süre önce tanıtıldı. Eğer ilk yorumları takip ettiyseniz yeni modelin devrimsel yenilikler getirmekten çok ufak makyajlar taşıdığını biliyorsunuzdur. Yine de iPhone 4S’i farklı yapan teknik değişikliklere bakacağız ve neden bir telefonu sadece görünüşüne bakarak değerlendirmemek gerektiğini göstereceğiz.

iPhone günümüzde bütün akıllı telefonların karşılaştırıldığı temel bir ürün haline geldi. Apple firması hakkında ne düşünürseniz düşünün firmanın ürettiği ürünlerin bir özelliği olduğu kesin. İster buna eşsiz tasarım deyin, ister doğru zamanda doğru yerde olmak deyin, sonuç olarak iPhone kullanıcıların çoğunun istediği bir telefon olmayı başarıyor.

iPhone 4 ve iPhone 4S Ön Yüz

iPhone 4 (solda) - iPhone 4S (sağda)

Tabi ki bir standart koymak başka şey yenilikçiliğin üst sınırı sürekli yeniden belirlemek başka şey. Yeni iPhone 4S’in, pazar üzerinde iPhone 3GS’den 4’e geçişte olduğu kadar büyük bir etki yaratmadığı bir gerçek. Ancak bu görüş, Apple’ın hedefleri arasında en yeni ve güçlü donanım altyapısını sunmak da olduğunu görmezden geliyor.

iPhone 4 ve iPhone 4S Arka Yüz

iPhone 4 (solda) - iPhone 4S (sağda)

Bu yüzden iPhone 4S’i sadece dış görünüşüne göre yargılamak doğru değil. Evet, tasarımı aynı iPhone 4 gibi ve evet yapılan değişiklikleri saymaya kalktığımızda bir elin parmaklarını geçmiyor. En önemlilerini hatırlayalım: çift çekirdekli A5 işlemci, geliştirilmiş anten tasarımı, HSPA+ desteği, daha iyi kamera donanımı. Ancak bu küçük adımları bir araya topladığımızda günlük kullanımı önemli oranda etkileyen bir değişim ortaya çıkıyor.

Bir cevap yazın