Apple Geçen Yılın Aynı Çeyreğine Göre %95 Daha Fazla Kar Elde Etti

Hepimiz Apple için çalışıyoruz…

Apple iPad 2iPhone ve iPad ürünlerine olan ilginin istikrarlı bir şekilde yükselmesi ile Apple’ın gelirlerinde geçen senenin aynı çeyreğine göre %95’lik rekor bir artış gerçekleşti.

Apple’ın bu yılın ikinci çeyreğinde 24.7 milyar dolar gelir, 5.99 milyar dolar net kar elde ettiğini görüyoruz. Bu, geçen yıla göre Apple’ın gelirlerinde %83’lük bir artışı gösteriyor.

Daha da ilginci, Apple’ın gelirlerinde sadece yükselen iPhone, iPad ve MAC bilgisayar satışları değil, iPhone-bazlı hizmetler, servisler ve App Store’u görüyoruz. Apple’ın gelirlerinde bu kalemlerin artık daha büyük rol oynadığına hiçbir şüphe yok. İşte Nokia’nın yeni CEO’su Stephen Elop’un yapamadığımız dediği Apple ekosistemi.

Steve Jobs’ın yokluğunda yerine bakan Tim Cook, ilerleyen aylarda Apple’ın iki sorunun üstesinden gelmeye çalışacağını söyledi; ilk olarak Apple Japonya’da yaşanan depremin Apple ürün zincirini etkilememesi için çalışacak, ikinci olarak Apple, Samsung’a karşı açtığı patent davasının Samsung’la ürün tedarik zinciri etkilememesi için çaba sarfedecek.

Bir cevap yazın