AOpen Nagas G6 Kasa İncelemesi

AOpen’ın Nagas serisi kasalarını incelemeye devam ediyoruz. Sırada Nagas G6 var.

Bir oyunsever için bilgisayar kasası çok önemlidir, hele ki bu kişi sık sık donanım değiştiriyorsa bilgisayar kasasının önemi daha da artar. Oyuncuları tatmin edecek bir bilgisayar kasası pratik, sağlam, bol özellikli, geniş ve iyi havalandırmaya sahip olmalıdır.

Genellikle üst düzey kasalarda yukarıda saydığım özelliklerin hepsi bulunur ama fiyat/başarım kasalarda bu özelliklerin en az birinin kırpılmış olduğunu görürüz. Kasa ile gelen güç kaynağı da bunda etken olduğu kadar firmaların her türlü ihtiyaca göre ürün geliştirmesi de bunda etkilidir.

Peki AOpen Nagas G6 oyunseverlerin istediği şeyleri sunabiliyor mu, ya da ne kadarını sunabiliyor? Dilerseniz hemen incelememize geçelim.

AOpen Nagas G6

AOpen Nagas G6 da tıpkı Nagas G5 gibi Middle Tower bir kasa. AOpen Nagas G6’a ilk baktığımız zaman Nagas G5’e göre daha şık kasa tasarımı hemen dikkatimi çekiyor. AOpen, tasarım konusunda iyi bir iş çıkarmış diyebiliriz.

AOpen Nagas G6 ön kısım

Kasaya daha yakından bakalım. Nagas logosunu burada kasanın ortasında görüyoruz.

AOpen Nagas G6 USB

Kasanın üst tarafında bulunan çıkışlar şöyle:

 • Hoparlör çıkışı
 • İki adet USB çıkışı
 • e-SATA çıkışı (Nagas G5’in aksine e-SATA kablosu hazır geliyor)

Pek kullanılmasa da burada FireWire çıkışı da olsun isterdik, fazla mal göz çıkarmaz değil mi? Resimde de gördüğünüz gibi, kasanın açma/kapama ve reset tuşları yukarı alınmış.

AOpen Nagas G6 CD koyma rafı

Kasanın hemen üstünde bulunan bu bölüme DVD ve CD’lerinizi ya da çeşitli ıvır zıvırlarınızı koyabilirsiniz. Benim işime yarar böyle bir şey ama sizi bilemem :).

AOpen Nagas G6 şeffaf kapak

Izgaralı kapak sayesinde kasanın içerisini görmek mümkün. Kapağın üstündeki Nagas logosu da hemen dikkat çekiyor. Kasanın üst sağ tarafında bulunan askılıklar dikkatinizi çekmiştir. Bu askılıklar kulaklığınızı asmak için.

AOpen Nagas G6 toz filtresi

Kasanın alt tarafını görüyorsunuz. Nagas G5’de olduğu gibi burada da zeminin çizilmesi için plastik ayaklıklar var ve güç kaynağının toz çekmesini engellemek için toz filtresi kullanılmış.

AOpen Nagas G6 üst kapak klipsi

Nagas G6’ın üst tarafını resimde gördüğünüz klips yardımı ile açabiliyorsunuz.

AOpen Nagas G6 üst kapak

Üst kapak açıldıktan sonra kasanın hali. Buraya iki adet 12 cm fan takabilirsiniz. Ne yazık ki kasa ile beraber fan gelmiyor.

6 Yorum

 1. ahmet güldiken

  ben power’in üzerindeki etiketi okuduğumda 500 watt görüyorum. 550 peak değeri. yani anlık olarak oraya sıçararım ama sürekli olarak o değeri veremem demek.

 2. ABDULLAH ÇELİK

  BU NAGAS G6 BENDE DE VAR ARKADAŞLAR BEN İÇİNDEN 1 ADET KIRMIZI 12 CM FAN GELİYOR BEN ÜZERİNE 5 ADET DAH FAN ALDIM HEPSİNİ ÇALIŞTIRIYORUM ÇOK TOZ TUTUYOR AYRICA RESET DÜĞMESİ YOK SADECE POWER DÜĞMASİ VAR VE SON BİR ŞEY DAHA VAR ODA YAN KAPAKTA CHİP SETE DENK GELEN FAN YERİ YOK BENİ ÜZEN OO 🙁
  AMA KASAMDAN MEMNUNUM ALAN ARKDAŞLARA ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN BU PARAY BU KADAR PERFORMANS SÜPER

 3. Deniz

  Aynı kasa aynı güç kaynağı,
  i7-2600k
  HD 6850
  8Gb(4×2) 667MHz DDR3 RAM
  ve 250GB SSD+1TB Hard Disk var
  Ekran kartını GTX 970 ile değiştiricem yeni güç kaynağı almalı mıyım yoksa yeterli olur mu ? Birde Gigabyte G1 gaming alıcam kasa 10.5 inc destekliyor ama kart 13 inc. hdd yuavaları sökülebiliyor mu ?

Bir cevap yazın