AOpen Nagas G5 Kasa İncelemesi

AOpen’ın oyuncular için özel olarak hazırladığı Nagas G5 model kasayı inceliyoruz.

Uzun bir süredir ülkemizde de çeşitlerini rahatlıkla bulabildiğimiz AOpen kasalar, fiyat/performans ürünlerini tercih edenlerin ilk göz attığı markalardan biridir.

Özellikle piyasada kalitesiz PSU barındıran birçok markanın aksine AOpen, her zaman kaliteli PSU kullanması ile dikkat çekmiştir. Belki fiyat/performans ürünlerinde 500 Watt, 600 Watt gibi abartılı rakamlar kullanmaz AOpen, ama bir AOpen kasada 400 Watt yazısını gördünüz mü, o kasanın gerçekten 400 Watt verebileceğini bilirsiniz. Kısacası AOpen, çoğu zaman paranızın karşılığını veren bir marka olmuştur. Bakalım AOpen’ın oyuncular için yeni tasarladığı Nagas serisi kasalarda da bu durum böyle mi?

Dilerseniz incelememize hemen kasamızın dış görünüşü ile başlayalım.

AOpen Nagas G5 Led aydınlatma

AOpen, Nagas G5 ile LED aydınlatma kullanmayı tercih etmiş. Şüphesiz bu güzel bir artı. Önde büyük bir LED aydınlatma, her iki tarafta ayrıca iki LED aydınlatma daha. Geceleri bu LED aydınlatmalar hemen dikkat çekiyor.

Aopen Nagas G5 çıkışlar

AOpen Nagas G5’in ön tarafında iki adet USB çıkışı, hoparlör, mikrofon çıkışları ve bir adet e-SATA çıkışı bulunuyor. Yalnız e-SATA kablosu kasa içerisinden çıkmıyor, eğer e-SATA bağlantısını kullanmak istiyorsanız, bağlantı kablosunu kendiniz temiz etmelisiniz. Ayrıca kasanın ön kapağını açmak bir hayli meşakatli olduğundan e-SATA bağlantısını yapmak hiç de kolay değil, bu yüzden muhtemelen bu bağlantıyı hiç kullanmayacaksınız.

Aopen Nagas G5 yan

Nagas G5’in anakarta bakan tarafı. Gördüğünüz gibi burada anakartın hava alması için ızgaralar bırakılmış.

Aopen Nagas G5

LED aydınlatmalar kapalıyken çektiğimiz başka bir resim. Reset ve başlat tuşları ergonomik ve şık bir şekilde tasarlanmış. Ayrıca sağ altta Nagas kasaların logosu yer alıyor.

Aopen Nagas G5 arka

Kasamızın arka tarafı. Hemen dikkatinizi çekmiştir. Güç kaynağı alt tarafa alınmış. Bence bu daha iyi bir tasarım. Nedenini ileriki sayfalarda açıklamaya çalışacağım.

Aopen Nagas G5 fan 5

Kasamızın alt tarafı. Burada gördüğünüz plastik ayaklar kasayı hem belirli bir yükseklikte tutuyor, hem de zeminin çizilmesini önlüyor. Bu yükseklik önemli çünkü güç kaynağı zeminden hava çekiyor. Ayrıca hemen sağda başka bir fan girişi daha görüyorsunuz. AOpen, burada fan kullanmamış ama siz istediğiniz bir fanı alıp takabilirsiniz.

6 Yorum

 1. i0z

  kasa oldukça yüksek derecede Aerocool kalıbı var.

  ayrıca o kocaman havalandırma ızgaralarından makinenin içine herşey girer.

  Aerocool bu konuda dah başarılı.

  Ayrıca bu kasa içinde gelen 400W lık güç kaynağı ise komik.

  adam böyle bri kasaya 600W lık bir güç kaynağı koyar.

  Ben bunun yerine gider AEROCOOL AE-VX9 600 waatlık ürünü alırım.

  heryönden daha iyi.

 2. bluetimes

  oyuncular için o psuyu atın bi kere..

  koymayıp da hiç olmazsa maliyetten düşürselerdi daha iyiydi.

  80dolarlık kasaya 1 tane 12cmlik fan yetmez.

  tecrübeme göre önden 2*14cmlik fan arkada 14cm egzos fanı isteğe bağlı üste ve yan kapğa 16,18cm veya üzeri fan kaçınılmaz 4çekirdek oc için..

  işlemci soğtucu kullanan için 20cm üzeri genişlik şart kendimden biliyorum

  xclio nighthawk 20cm gelid tranquillo 15cm yan kapaktaki 16cmlik fanı sökmeden kapak kapanmıyor.

   

 3. Tahir Meylani

  Yüksek performaslı bir kasa değilki Nagas G5. Sadece fiyat/performans oyuncu kasası. Yani giriş seviyesi 50-60 Dolarlık bir kasa yerine az para daha verip daha iyi bir tane almayı tercih edenler için.

  Evet, bir adet 12cm’lik fan az kesinlikle. AOpen, kasayı modifiye etmek isteyenler için seçenek bırakmış burada. Bir tane daha 12 cm’lik fan olsa güzel olurmuş ama fazlasını zaten bu fiyat segmentinde pek göremiyoruz.

  Birde gerçek 600 Watt PSU olan kasalarda 150 Dolardan başlıyor. Bu fiyat aralığındaki tüm kaliteli PSU kullanan kasalarda aşağı yukarı 350-450 Watt güç kaynağı görürüz.

  Evet AOpen, PSU’suz daha ucuza satsa bu kasayı oyuncular için iyi bir seçim olabilir.

Bir cevap yazın