AOC’den 27 İnç Full HD Monitör

Tanınmış ekran üreticilerinden AOC, 27 inç boyutundaki Full HD monitörü e2795Vh modelini tanıttı.

AOC e2795Vh

e2795Vh modelinin geniş (16:9) ekran alanı karmaşık çizelgeler, çift sayfalı hesap tabloları, görüntü düzenleme, oyunlar ya da filmler gibi çok sayıda uygulama ve eğlence için bol miktarda yer sunuyor. Geniş görüntüleme açılarının (178°/178° yatay/dikey) yanı sıra yüksek kontrast ve parlaklık değerleri, neredeyse tüm perspektiflerden net bir görüntü sağlıyor.

e2795Vh modelinin 5 ms’lik hızlı tepki süresi, bu modelin aksiyonla dolu filmleri ve en hızlı oyunları akıcı bir şekilde gösterebilmesini sağlıyor. DVI-D ve HDMI girişleri (HDCP kopya korumalı) sayesinde, çeşitli video kaynaklarından gelen yüksek çözünürlüklü içerik kayıpsız olarak görüntülenebiliyor. Dijital fotoğraf makineleri ya da sabit diskler, USB arayüzü ile ekrana kolayca bağlanabiliyor. Entegre stereo hoparlörler, görüntüye eşlik eden sesi kaliteli olarak sağladığı için harici bir hoparlöre gerek kalmıyor.

AOC e2795Vh

AOC, üretimde kaynakların verimli kullanılmasına büyük önem veren firmalardan biri. Elektrik tasarrufu sağlayan LED arka aydınlatma teknolojisi sayesinde, ENERGY STAR 5.0, TCO ya da EPEAT-GOLD gibi mevcut çevresel standartlar karşılanmaktadır. Üstelik, AOC’un hiçbir monitörünün üretiminde civa kullanılmıyor.

AOC, e2795Vh modelini Nisan 2011’de piyasaya sunacak. Monitörün fiyatı ise şimdilik belirsiz.

1 Yorum

Bir cevap yazın