Anonymous’un Sony’den Üç İsteği Var

Anonymous, yayınladığı yeni video ile saldırıların sona ermesi için 3 şartlarının olduğunu açıkladı.

Hafta başından beri Anonymous’un Sony’nin online hizmetlerine yaptığı ve yapacağı saldırıları konuşuyoruz. Dün gece geç saatlerde PlayStation Lifestyle sitesine konuşan ve saldırıların daha da ciddileşeceğini açıklayan Anonymous, yayınladığı yeni videoyla, saldırıların sona ermesini 3 şarta bağlıyor.

 • Sony, 3.21 firmware’inden önce olduğu gibi son kullanıcının PlayStation 3 üzerinden modifikasyon yapmalarına izin vermeli.
 • Sony, sahip oldukları ürünü değiştirmeye çalışan kullanıcılara karşı aldığı yasal tedbirleri hemen kaldırmalı.
 • Sony, topladıkları IP adresleri hakkında hiçbir yasal takip başlattırmayacak.

Bununla birlikte Anonymous, başta yaptığı bir hatayı da anlamış bulunuyor. Zira videoda da belirttikleri gibi PlayStation Network’e saldırarak oyunculara daha fazla zarar vermeyeceklermiş.

Sony’nin bütün bu sürecin sonunda takınacağı tavır ise merak konusu.

Anonymous’un özellikle ilk saldırıda takındığı ve son kullanıcılara zarar veren aptalca tavrını tasvip etmiyor olsak da; Sony’nin verdiği sözleri hatırlayıp homebrew‘in önünü tekrar açmasını umuyoruz. Eminim korsan kullanımın önünü kesecek bir formül geliştirilebilir.

6 Yorum

 1. Ziyaretçi

  nah alırsınız diye cevap gelmiş sonyden.sonra ps3 konsolcularındır,pc’ciler çektirsin gitsin demişler.gördüğünüz gibi sıradan bir troll değilim,parodinin kralını yaparım.

  • Uğur Yurtsever

   Düşüncenizi bizimle paylaştığınız için teşekkürler. Ancak aptalca olan aptalcadır, kaldı ki bu en hafif tabiri. Kendileri de “maskelerini” önlerine koyup son kullanıcıya zarar veren saldırıların aptalca bir hata olduğunu kabul ettiğine göre ortada bir sorun yok. 🙂

Bir cevap yazın