Anonymous Şimdi De YouTube’a Mı Savaş Açtı?

Şöhretli “hacktivist” topluluğu Anonymous’un yeni hedefi YouTube.

MasterCard, PayPal ve Hawker Network (Kotaku’nun sahibi)’un ardından en son Sony’e yaptığı siber saldırılarla gündeme oturan hacker topluluğu Anonymous, bir sonraki hedefini seçmiş gibi görünüyor: Youtube.

YouTube’un eylemlerimizi sansürleme kararı aldığını fark ettik. YouTube ve YouTube çalışanları tarafından yapılan bu haksızlıkların sonucu olarak başka bir video paylaşım sitesine geçmeye karar verdik.YouTube, medyayı susturmayı ve bilgileri sansürlemeyi seçti. Bu durumu destekleyemeyiz ve bu yüzden artık videolarımızı yeni bilgilerle birlikte başka bir siteye yükleyeceğiz. Bize katılın ve yeni kanalımıza geçin.

 

Acele edin; çünkü hesaplarımız her an kapatılabilir.

 

YouTube,

Biz Anonymous’uz

ve “kovanı” kızdırdınız.

Bekleyin bizi.

Yayınlanan açıklamada açık bir saldırı tehdidi yer almasa da; yakın zamanda Anonymous’tan bu konu üzerine bir takım protestolar ve yeni videolar bekleyebiliriz.

Anoynmous’un hangi siteye taşındığını tahmin etmek ise zor olmasa gerek. 🙂

Bu arada Anonymous’un geçtiğimiz günlerde Yeni Zelanda’da kabul edilen ve Eylül ayından itibaren yürürlüğe girecek yeni internet yasasını da protesto ettiğini belirtelim. Yasa, Yeni Zelanda hükümetine ülkedeki 3 milyondan fazla internet kullanıcısının dosya paylaşım trafiğini kontrol etme ve telif gerektiren paylaşımlara ağır cezalar verme yetkisi tanıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=6mqBwcykvLA

1 Yorum

  1. Rhaim

    Evet iki gündür youtube saldırı altında… Lakin sözlerini tutuyolaren azından. Bakalım daha kaç gün yaşanıcak bu hadise… Can sıkıcı olmaya başladı….

Bir cevap yazın