Anonymous: “Daha Kötü Saldırılar Yolda”

Geçtiğimiz gün Sony’nin online hizmetlerine ciddi saldırılar düzenleyen Anonymous, saldırıların daha yoğun bir şekilde devam edeceğini açıkladı.

Amazon, MasterCard, PayPal ve Gawker Network gibi büyük şirketlere yaptıkları saldırılarla tehlikeli bir şöhret kazanan maskeli hacker topluluğu Anonymous, Sony’nin PlayStation 3’ü kırmayı başaran George Hotz (GeoHot) ve fail0verflow’ı mahkemeye vermesini ve homebrew’e karşı aldığı sert önlemleri protesto etmek amacıyla Sony’nin online hizmetlerine bir dizi DDoS saldırısı gerçekleştirmişti hatırlarsanız. Bu saldırıların sonunda Sony.com ve PlayStation.com’un yanı sıra PlayStation Network de kullanılmaz hale gelmişti.

Anonymous’un saldırılarının bununla kalmayacağı da az çok tahmin ediliyordu. Görünüşe göre fazla beklemek niyetinde değiller. Zira bu gelişmeleri en yakından takip etmeyi başaran internet sitesi olan PlayStation Lifestyle‘a konuşan Takai kod adlı Anonymous üyesi, saldırıların çok yakında daha yaratıcı yollarla devam edeceğini vurgulamış. Bunun tek günde kazanılacak bir savaş olmadığının altını çizen Takai, Sony’nin cesaretimizin kırıldığını düşünmesini istemiyoruz diye de devam etmiş. Söylenenlere göre FBI da olayı soruşturmaya ve grubun IRC’te üzerinden yaptığı konuşmaları takip etmeye başlamış. Hatta Sony, Prolexic adında bir güvenlik şirketiyle de anlaşmış durumda. Ancak Takai o kadar iddialı ki Prolexic’i de devreden çıkarabileceklerini belirtiyor.

PlayStation Lifestyle editörü Sebastian Moss’un ise grubun birçok üyesi tarafından baskı altına alınmaya çalışıldığını belirtelim. Kendileriyle lletişime geçmeyi reddederse telefon numaralarına ve açık adresine ulaşabileceklerini söylemişler.

Evet, anlayacağınız durum gerçekten ciddi görünüyor. Yeni gelişmeler oldukça biz de sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

3 Yorum

Bir cevap yazın