Android Ice Cream Sandwich Görüntülendi

Google’ın sevilen işletim sisteminin en yeni sürümüyle 2 dakikalık deneme turu.

Android Ice Cream SandwichAndroid işletim sisteminin Ice Cream Sandwich adıyla bilinen ve önümüzdeki iki aylık süreçte duyurulması beklenen en yeni sürümü, eBay üzerinden satın alınan Samsung Nexus S’de ortaya çıktı.

Google’ın mobil işletim sistemi Android’in yeni sürümünde Gingerbread ve Honeycomb’dan birçok esintiye rastlamak mümkün. Ekrandaki yeni Google Apps butonu hemen dikkatleri çekiyor. Bu butona basarak Google tarafından üretilen bazı servislere kolayca ulaşmak mümkün. Home tuşuna basılı tutulduğunda da Honeycomb’takine benzer dikey bir çoklu görev menüsü beliriyor. Bildirim çubğu, kamera arayüzü ve diğer menüler önceki sürümlerden oldukça farklı bir görünüme sahip. Tabi tüm bunların, yeni Android sürümünü taklit etmek için yapılan bir ROM’dan ibaret olması mümkün. Fakat eğer videodaki Ice Cream Sandwich ise oldukça şık göründüğünü ve akıcı çalıştığını söyleyebiliriz.

Birazdan izleyeceğiniz videonun Engadget’te yayınlanmasından sonra videoyu çeken kişinin telefonunun uzaktan kontrol ile kilitlendiğini de belirtelim.

<!–

1 Yorum

Bir cevap yazın