Anakart Fırtınası! 865/875P Yongasetli 24 Anakart

Anakart Fırtınası! 865/875P Yongasetli 24 Anakart

Başta en son karşılaştırmamızın ikinci bölümünü hazırlamayı planlamıştık. Ancak diğer test adaylarının durumu ve BIOS yazılımları değiştiği için tüm anakartları baştan test ettik.

Önümüzdeki birkaç ay boyunca Intel P4 platformunda gidişatı iki yongaseti belirleyecek – yani üst model olarak 875P ve onun nispeten daha ucuz türevi olarak 865. 2004 yılı ortalarına kadar çıkması beklenmeyen Grantsdale yongaseti ile bu serinin genişleyeceği açık. Bu yüzden bu iki bileşen uzun süre kalıcı olmak üzere tasarlandılar ve terfi veya OEM kullanımı için ideal seçenekler.

Günümüzün favorisi “Dual-DDR400” ve anakart alıcıları satın alma kararlarını “FSB800” veya “HT desteği” gibi kriterlere göre yapmaya başladılar. Çok şey isteyen kullanıcı söz konusu olduğunda, mükemmel anakartı seçmek epey zorlu bir iş – kullanıcılar daha önce hiç bu kadar çok seçenekle karşı karşıya kalmamıştı. Kullanıcı için bir diğer avantaj, daha önce anakartlarda pek görülmemiş, son derece uzun özellikler listesi – böylece bazı ilave bileşenleri almaya gerek kalmıyor. Bu, yüksek entegrasyonun bir sonucu.

Yeni anakartların en çarpıcı özelliği görsel açıdan da özenilmiş olmaları. Her üretici anakartın ve kutusunun tasarımına özel önem vererek umutsuzca kullanıcının dikkatini çekmeye çalışıyor. Yeni çözümler tipik olarak sade, klasik kutular yerine cafcaflı, parlak yazılı kutulara sahip. Dikkat çekmek istiyorsanız, klasik yöntemlerden uzaklaşmak ve taze fikirlerle gelmek zorundasınız. Parlak taşıma çantalarının, komik tişörtlerin, fantastik çıkartmaların, patrik tornavidaların, yanar döner ışıkların, flüoresan renklerde yuvarlatılmış kabloların moda olmasının nedeni bu; asıl donanım, yani anakart, uzun süredir tek başına müşterileri ikna etmeye yetmiyor. Artık en önemli şey, kutuyu patlatacak kadar aksesuar eklemek ve tüm bunları makul bir fiyata yapabilmek!

Yine de bu işin püf noktası, ince eleyip sık dokuyan kullanıcı için doğru özellik, aksesuar ve performans dengesine sahip paketi sunabilmek.

Bir cevap yazın