Ampulsüz Abajur Optone

Abajurun kendisi ışırsa ampule gerek olmaz tabii.

Artık LED’ler gün ışığını taklit edebilecek kadar parlak olabiliyorlarsa ampüllerle uğraşmanın ne gereği var? Diye soruyor Japon tasarımcı Tsutomu Mutoh yeni Optone tasarımıyla.

Optone Ampulsüz  Abajur

Optone Ampulsüz Abajur - Renkler sürekli değişiyor

Tsutomu’nun ampul barındırmak yerine abajur halkalarının çevresine bir dizi LED yerleştirdiği siperli aplik tasarımı odayı aydınlatacak kadar parlak ışık verebiliyor ve istediğiniz renk kombinasyonunu da yaratabiliyor. Optone ile istediğiniz rengi seçebilecekken sıkıcı tek renkli  lambaları kim ister? Tsutomu’nun renk yönetim yazılımıyla gökkuşağının tüm renklerini dans ettirebiliyorsunuz .

Tsotomu’nun fikri dededen kalma abajur veya apliklerle sınırılı tutulamaz elbette. LED’lerin çok daha az enerji tüketmeleri ve küçük boyutlu olmalarından yola çıkarak lambalar, aplikler, abajurlar bulunmayan evleri hayal edebiliriz. Aydınlatmayı duvarların kendisi bile sağlayabilir.

Tsutomu Mutoh’un renk ve ışık dolu dünyasına ürün portföyü sayfasından göz atabilirsiniz. Tasarımcının satışa çıkmış ürünleri olduğunu biliyoruz, ancak Optone’un üretimine geçilip geçilmeyeceği henüz belirsiz.

Optone renk değiştirirken (YouTube)

1 Yorum

Bir cevap yazın