AMOLED Kıtlığı HTC’yi Super LCD Kullanmaya İtiyor

Pazarda yaşanan AMOLED ekran sıkıntısı nedeniyle HTC, akıllı telefon (smartphone) üretimini kısmak istemediğinden LCD teknolojisine geri dönüyor.

HTC Touch2

HTC Touch2

HTC’den yapılan resmi açıklamaya göre HTC Desire ve Nexus One dahil olmak üzere bazı modellerde Sony’den temin edilen Super LCD (SLCD) ekranlar kullanılacak. HTC’nin söylediğine göre SLCD “mükemmel doğallıkta dengeli renkler, net bir kontrast, geniş görme açıları ve düşük güç tüketimi” özelliklerine sahip. Ancak yine de bu ekranların AMOLED ekranların sunduğu inanılmaz renk kalitesini yakalayıp yakalayamayacağı tartışma konusu.

“HTC’nin, pek çok telefonu büyük oranda talep patlaması yaşıyor, özellikle de 3.7″ ekrana sahip olan modeller. Yeni SLCD teknolojili erkanlar sayesinde üretim kapasitemizi talebi karşılayacak şekilde artırabileceğiz” diyor HTC’nin başkanı Peter Chou ve ekliyor “SLCD ekranlar HTC’nin şu an satışta olan 3.7″ ekranlarıyla karşılaştırılabilir görsel kalite sunuyor. Ayrıca pil ömrüyle ilgili sundukları artılar da cabası.”

HTC’nin yaptığı açıklamalardan göre telefonlarının SLCD modellerinde pil ömrünün daha iyi olacağı sonucu çıkıyor. Son kullanıcının kafası karışmaması ve istediği ürünü alabilmesi için paketlerin dışına hangi ekran teknolojisinin kullanıldığını belirten bir ibare yerleştirilecek.

Bir cevap yazın