Amerika’da Windows 7 Kullanımı Windows XP’i Geçti

Windows XP’nin kullanım oranı hızla düşüyor.

Windows 7 LogoWindows 7 piyasaya sürüldüğünden bu yana sadece 18 ay geçti. Rakamlara baktığımız zaman Windows 7’nin Windows Vista’nın aksine başarılı bir işletim sistemi olduğunu söyleyebiliriz. Aslında işletim sistemi pazar payları da Windows 7’nin başarısını doğruluyor.

Son rakamlara baktığımız zaman Windows XP’nin dünya genelinde %46.87 pazar payı ile hala lider olduğunu görüyoruz. Hemen ardından %31.7 ile Windows 7 geliyor. Bu dünya genelinde gördüğümüz rakamlar fakat daha spesifik ülkelere baktığımız zaman farklı bir tablo ile karşılaşıyoruz. Mesela, Amerika Birleşik Devetleri’nde Nisan ayında Windows 7 az bir farkla da olsa ilk defa Windows XP’i solladı. Aynı şekilde Birleşik Krallık, Kanada ve Almanya gibi gelişmiş ülkelerde Windows 7’nin Windows XP’den daha fazla kullanıldığını öğreniyoruz. Başka bir deyişle, zengin ülkeler yeni işletim sistemlerine daha çabuk adepte oluyorlar. Gelişmekte olan ve gelişmemiş ülkelerde ise, eski sistemlerin Windows 7’e geçmesi biraz daha zaman alacak gibi.

1 Yorum

  1. lazboy

    ahh bu amerikalilar ahh ben ABD de 2 yil yasadim bize insanlik dersi veriyorlar ama insanligin e si yok ABD lilerde yolda ölsen kimse seni kaldirmaz yolda sana araba carpsa üstünden geceler hergün bir market hergün bir bakkal soyuluyor insanlar sokaklarda bir birlerini dovuyorlar cocouk lara sulanma en fazla ABD de var kizlar kendilerini büyük büyük adamlara satiyor ole bir ülkeki 1 gün yasanmaz orda sapikligin pisligin en cok oldugu yer ABD

Bir cevap yazın