AMD’den Yeni İşlemciler: X3 740 ve X3 715 ve Revize Edilmiş X4 955

AMD, Phenom ile belki en yüksek performans sunan işlemci yarışmasında liderlikten oldukça geri kalmış durumda ama Phenom, özellikle orta segment  için hala fiyat performans olarak iyi bir alternatif. AMD, şimdi  güç tüketimi fazla olan orta segment işlemcilerini yenilemeye hazırlanıyor. En azından AMD’nin Phenom X4 955’in tam yük altında maksimum 125 Watt güç tüketimini kısa bir süre içinde yeni revizyon X4 955’ler ile 95 Watt’a çekeceğini biliyoruz. Diğer AMD işlemcilerininde benzer bir revizyodan geçeceğini tahmin etmek zor değil.

Ayrıca AMD, üç çekirdekli işlemcileri sevmiş gözüküyor ki, iki yeni üç çekirdekli işlemci daha hazırlıyor bizlere, artık piyasada az bulunan X3 720’nin devamı X3 740 ve 2.8 GHz’de çalışacak X3 715. İki işlemcinin de maksimum 95 Watt güç tüketmesi bekleniyor. İşlemcilerin fiyat ve çıkış tarihi ise henüz belli değil.

Bu haberler güzel ama ben hala AMD’nin altı çekirdekte Intel’e vereceği cevabı merakla bekliyorum. Bir gecikme olmazsa altı çekirdek yarışını kimin kazanacağını çok yakında öğrenebileceğiz. Performansta yarışında AMD önde olamayacak belki ama fiyat performansı yarışını kim kazanacak acaba?

Kaynak: Fudzilla

Bir cevap yazın