AMD’den Yeni Fiyat İndirimleri

AMD, sessiz sedasız bazı masaüstü işlemcilerinin fiyatında indirim yaptı. İndirimler genel olarak her sınıftaki yüksek saat hızlı işlemcileri kapsayacak şekilde ayarlanmış. Örneğin eğer uygun fiyatlı bir dört çekirdekli sistem toplamak istiyorsanız 3.0 GHz hızındaki Athlon II X4 640’ın fiyatı yurt dışında 122 dolardan 100 $ seviyelerine indi. Not: Fiyat indirimlerinin Türkiye pazarına yansıması biraz daha zaman alacaktır.

Phenom II X4 955 ve 965 Black Edition modelleri de yurt dışında 20 $ civarında ucuzlayarak indirimden paylarına düşen hisseyi aldılar. Benzer şekilde Phenom II X2 555’in fiyatı 105’ten 93 $ seviyesine inmiş. Altı çekirdekli Phenom II X6 modellerindeyse herhangi bir fiyat değişimi yok.

Görüldüğü üzere indirimler konusunda fazla abartılacak bir durum yok. Yine de son kullanıcı açısından ne kadar ucuz o kadar iyidir. Son olarak yinelemekte yarar var ürünlerin Türkiye fiyatının düşmesi için biraz daha zaman geçmesi gerekiyor.

4 Yorum

 1. Ziyaretçi

   

  üstteki yoruma aynen katılıyorum, çok doğru bir tespit, ellerindeki stoğu eritmekten başka bir amaca hizmet etmiyor bu fiyat indirimi, eğer bekledikleri satış olmazsa benzeri indirimler gelebilir, bence fazla aceleci olmamak lazım.

   

  bu arada alakasız ama dipnot : thgtr tabiki reklam alacaksınız, hatta daha da çok reklam alın, bize sunduğunuz kaliteyle şuan olduğunda çok daha fazla para kazanmayı hakediyorsunuz, ancak biraz da sayfa düzenini bozmamasına, kullanıcıyı rahatsız etmemesine dikkat edin (“ish pankhası” reklamı için yazıyorum bunu) her yeni sayfa açılışında sağda dır dır, sayfanın ortasında dır dır, abuk sabuk reklam zaten, en azından sessiz olsaymış

  • Hamdi Kellecioğlu

   Reklamların okuyucuyu rahatsız etmemesini tabi ki gözetiyoruz ancak Türkiye’deki reklam fiyatları bu seviyelerde olduğu sürece böyle bir siteyi sürekli güncel tutmak için bütün reklam imkanlarını değerlendirmek zorundayız. 

   İş Bankası reklamının sessiz başlaması lazım. En azından benim denediğim tarayıcılarda (firefox, chrome, opera, IE 6,7,8) sessiz başlıyor istersen sonradan sesi açabiliyorsun.

Bir cevap yazın