AMD Tablet Pazarına Girmek İçin Acele Etmiyor

AMD, şimdilik bekle ve gör politikasını benimsemiş gözüküyor.

AMD LogoGeçtiğimiz günlerde AMD’nin, yeni Ontarion tabanlı işlemcilerini duyurmuş ve bu işlemcilerin netbook ve tablet-PC pazarında Intel’in Atom işlemcileri ile rekabet edebileceğini yazmıştık.

Fakat AMD başkan yardımcısı Leslie Sobon’ın İnsideHW ile yaptığı röportajdan AMD’nin tablet-PC ve netbook pazarı için o kadar da heyecalı olmadığını gösteriyor.

Sobon, “bir pazarın %15’ini elinizde tutuyorsanız, sanırım yapmanız gereken şey, o pazarda büyümenin yollarını aramaktır” diyor ve ekliyor “rakiplerimizin büyümesi ancak pazarın daha da büyümesi ile mümkün ama biz masaüstü işlemci pazarından pay kaparak daha da büyüyebiliriz.”

Ontario platformu içinse Sobon, “AMD, netbook pazarından pay kapabilmek için doğru bir yerde. Aslında, netbook pek doğru bir ifade değil. Şimdi bakarsanız, netbookların her şeyi yapabildiğini görürsünüz. Netbookların tek farkı, küçük olmaları diyor.

Son olarak Solon, AMD tablet pazarını da zorlayabilir ama gerçekten bu pazarın başarılı olduğunu gördüğü zaman diyor.

Kısacası, AMD’nin, netbook ve tablet pazarı için ürünler geliştirdiğini ama daha agresif bir pazarlama için bekle ve gör politikası izlediğini söyleyebiliriz, en azından şimdilik.

Bir cevap yazın