AMD Phenom II X6 1090T Hızaşırtma Yarışması “Black Ops” Bu Cuma

Phenom II X6 ÇekirdekAMD, bu aralar yeni altı çekirdekli işlemcilerinin keyfini sürüyor. Phenom II X6 işlemciler, testlerde gördüğümüz kadarıyla oldukça iyi fiyat/başarım sunuyorlar. Tabi ki, iyi bir ürünün iyi düşünülmüş bir reklam kampanyasına da ihtiyacı vardır.

AMD, şimdi çarpan kodu açık en hızlı altı çekirdekli işlemcisi Phenom II X6 1090T için bir hızaşırtma (overclock) yarışması düzenlemeye hazırlanıyor. AMD, daha önce de böyle bir yarışma düzenlemiş ve Phenom II X4 bir işlemci ile 6.5 GHz’e çıkılmıştı. Bu, dört çekirdekli X86 bir işlemci ile çıkılabilen en yüksek hız olarak kayıtlara geçti. Daha sonra bu rekor, farklı bir hız grup tarafından 7.1 GHz ile geçilmişti.

AMD, sanırım kendi rekorunu bu sefer altı çekirdekli X86 bir işlemci ile kırmayı düşünüyor. Takımlar hazır, son hazırlıklar yapılıyor yeni rekor yolda mı? Cuma günü öğreneceğiz. Eğer bu yarışmayı canlı izlemek istiyorsanız, Cuma günü “Black Ops” internet sitesine uğramayı unutmayın. Site şu an yoğunluktan kapanmış gözüküyor ama ilerleyen saatlerde tekrar aktif hale gelecektir. Ne dersiniz AMD Phenom II X6 işlemciler ile 6.5 GHz’i sınırı geçilebilir mi?

Aşağıda önceki video etkinliğinin videosunu bulabilirsiniz.

(Youtube)

Bir cevap yazın