AMD CEO’su Dirk Meyer Başarısız Mobil Stratejisi Yüzünden Şirketten Ayrıldı

AMD CEO’su Dirk Miyer’ın istifasının iç yüzü ortaya çıkmaya başladı.

AMD LogoAMD CEO’su Dirk Meyer’ın istifa haberi şüphesiz beklenmeyen bir gelişmeydi. AMD’nin yaptığı açıklamada istifa kararının AMD yönetim kurulu ve Dirk Meyer arasında yapılan bir anlaşma ile gerçekleştiği söylendi. Peki, AMD yönetim kurulu neden Dirk Meyer’ın istifasını istemişti?

Reuters’ın içerden aldığı bilgilere göre, AMD yönetim kurulu Dirk Meyer’ın AMD’i tablet ve mobil pazarda geride bıraktığını ve şirketi yanlış yönlendirdiğini düşünüyordu ve Dirk Meyer ile daha fazla devam etmemeye karar verdiler.

Yine Reuters’ın haberinden öğrendiğimize göre, AMD’nin tablet ve mobil pazarda yavaş kalması AMD çalışanları arasında da rahatsızlığa sebep olmuş. Intel ve Nvidia mobil ve tablet pazarı için tüm güçlerini ortaya koyarken, AMD’nin ATI’i elinde barındırmasına rağmen bu alanda yavaş kalması Dirk Meyer’ın şirkette sonunu getirdi.

AMD, henüz Dirk Meyer’ın yerine geçecek bir isim bulamadı, ama bundan sonra AMD’nin tablet ve mobil pazarda daha canlı olacağını söyleyebiliriz heralde, henüz treni kaçırmış değiller.

Bir cevap yazın