AMD Catalyst 11.6’yı Duyurdu (İndir)

AMD, daha iyi GPU performansı sunan, bazı hataları gideren ve yeni özellikleri bünyesinde barındıran en yeni Catalyst sürücüsünü duyurdu. Radeon HD 6000 serisi ekran kartına sahip olanlar Cyrsis, F1 2010, Far Cry 2, H.A.W.X. gibi oyunlarda %5-10 arası performans artışı bekleyebilir.

ATI Catalyst LogoPerformans artışlarının yanında dün yayınladığımız Llano A8-3500M incelemesinde değindiğimiz Steady Video özelliği de yeni sürücüyle birlikte geliyor. Bu özellik AMD’nin APP Teknolojisini kullanarak el kamerasıyla çekilen videolardaki titremeleri başarılı bir şekilde ortadan kaldırıyor. Steady Video özelliğinden yararlanabilmeniz için AMD’nin A4, A6 ve A8 Llano, E-300 ve E450 Zacate  APU’larından birisine sahip olmanız gerekiyor. Radeon HD 6000 serisi ekran kartı ve AMD işlemciye sahip olan kullanıcılar da bu özelliği kullanabilecek.

Intel işlemciye sahip kullanıcılar Steady Video özelliğini kullanamıyorlar, Catalyst 11.6’nın sürüm notlarında bu açıkça belirtilmiş. AMD bu özelliğin sadece AMD işlemcilere özel olduğunu belirtiyor. İleride bu durum değişir mi bilemiyoruz ancak Intel işlemciye sahip olan Radeon kullanıcılarının bu durumdan memnun olmayacakları ve AMD’yi eleştiri yağmuruna tutacaklarını tahmin etmek zor değil.

Catalyst 11.6 sürümünü buradan indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın