AMD Catalyst 11.5 ve 11.5a Hotfix Çıktı

ATI Catalyst LogoEn son Catalyst güncellemesi üzerinden henüz daha iki hafta geçmişken AMD yeni bir sürücüyü kullanıcılara sundu. Catalyst 11.4’ün çıkışından bu yana çok fazla zaman geçmediğinden 11.5’in öyle çok önemli geliştirmeler getireceğini söylemek mümkün değil. Ama anlaşılan AMD bazı önemli sorunları ortadan kaldırmış ki yeni bir sürüm olarak çıkarmayı uygun görmüş.

11.5’in değişiklikler listesine baktığımızda HydraVision’ın HydraGrid özelliğinde ufak bir geliştirme yapıldığını görüyoruz. Bunun dışında Windows XP altında CrossFire açıkken Civilization V açıldığında yaşanan kilitlenme sorunu da çözülmüş. Windows 7 altındaysa PowerDVD’nin ve Windows Media Player’ın kilitlenmesine neden olan Avivo sorunları elden geçirilmiş. Performans geliştirmeleri açısındansa 11.5 sürümünde çok fazla bir değişiklik yok.

Catalyst 11.5a ise yeni çıkacak olan Brink’le ilgili bazı geliştirmeler getiriyor. Bunun dışında Radeon HD 6600 serisi kartların bazı oyunlarda (Civ V, Dead Rising 2, Fallout 3, Mafia 2, StarCraft 2 ve WoW) DirectX 9 ile yaşadığı sorunlara da çözüm getirilmiş.

Yeni Catalyst sürümünü buradan indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın