AMD Catalyst 10.12 (Ön İzleme Sürümü)Yayınlandı (İndir)

Yeni arayüz ve yeni özellikler…

AMD, Catalyst 10.12 ön izleme sürümünü yayınlandı. Yeni Catalyst 10.12’de AMD’nin bazı değişikliklere gittiğini görüyoruz. Öncelikle Catalyst sürücü programının arayüzünü yenilenmiş; deneyimsiz kullanıcılar için daha rahat ve derli toplu.

AMD’nin öteden beri eleştirilen sürücülerde geciken oyun desteğine de AMD, “Catalyst Application Profile” kısaca “CAP” ile çözüm getirmeye çalışıyor. Daha önce AMD, yeni oyunlar için herhangi bir sürücü güncelleştirmesi gerektirmeden CrossFire desteği sunan profilleri Catalyst sürücülerine eklemişti. Benzer bir şey şimdi güncel oyunlar için “CAP” ile sunuluyor. “CAP” ile AMD, haftalık güncellemeler yayınlayacak ve siz sürücüyü güncellemeden yeni oyunlar için daha fazla destek alabileceksiniz.

Catalyst 10.12 yeni arayüz

Son olarak, Calalyst 10.12 ile HD 6800 serisine DivX desteği sunuluyor. AMD, şimdilik Catalyst 10.12’nin eski ve yeni versiyonuna da destek sunuyor. İleride kullanıcılardan gelen geri dönüşlerle AMD’nin tamamen yeni arayüze geçtiğini görebiliriz. Unutmadan yeni arayüz sadece Windows Vista ve 7 destekli. Windows XP kullanıcıları yeni arayüzü kullanamayacaklar.

Bir cevap yazın