AMD Anlatıyor: Bilgisayar Kurdu Erkekleri Beş Adımda Nasıl Tavlarsınız?

Bilgisayar kurdu erkeklerin kalbine giden yolları AMD’den Leslie Sobon anlatıyor.

Erkek Tavlayan KızAMD ürün pazarlama başkan yardımcısı Leslie Sobon, bilgisayar kurdu erkeklerin kalbine giden yolları anlatan ilginç bir blog yazısı kaleme almış. Bu blog yazısını ilginç bulduk ve önemli yerleri sizin (kızlar?) için çevirdik.

İyi bir erkek bulmak zordur ama ufak bir çaba ile imkansız değildir. Yüksek teknolojinin olduğu bir yerde çalışıyorum ve etrafımda sürekli erkekler var. Size şunu söyleyebilirim; burada çalışan erkekler -genellikle- oldukça hoşlar.

En azından bu tür erkekler PC ve TV gibi elektronik aletleri tamir etmede ustadırlar. Tamam, bu erkeklerin çok fazla elektronik oyuncağı vardır ama sizin kaç ayakkabınız var? Peki sadece siyah bir taneye ne dersiniz?

Öyleyse eğer kendinizi yakışıklı bir bilgisayar kurdu ile muhabbet ederken bulursanız; işte size nasıl konuşacağınızı, hobilerine nasıl yaklaşacağınızı ve muhtemel bir randevu davetini nasıl kapacağınızı söylüyorum.

1. Dili Öğrenin. Anahtar işte burada. Bir kadın tarafından yazılmış genel PC terimlerini açıklayan sözlüğümüze bir bakın.

2. Bilgisayar kurtlarının takıldığı yerlere uğrayın. QuakeCon, hızaşırtma etkinlikleri, LAN partileri… Biliyorum, biliyorum. Ama sadece bir düşünün… Sizinle manikür/pediküre geleceklerini düşünmüyordunuz değil mi?

3. Soru Sorun. Bunların ne demek olduğunu gerçekten bilmeniz gerekmiyor ama bu soruları ortaya atın ve cevabı aldığınız zaman gerçekten ilgilenmiş gibi yapın (aslında bu, pek çok farklı konuda da işe yarar).

 • Kim kazanır X86 mı, ARM mi?
 • Bilgisayarda en çok hangi donanım önemlidir, CPU mu yoksa GPU mu?
 • 3D gerçekten önemli mi?

4. Elektronik cihazları sevmiyorsanız, içeriği sevin. Müzik, sinema ve oyunlar. Eğer film seviyorsanız, bir bilim kurgu filmi kiralayın. Blade Runner, The Matrix, The Tron ve District 9 ile başlayın. Eğer oyunlardan hoşlanıyorsanız, sadece şunu bilin; Sims ve Lego sayılır Bejeweled sayılmaz. Müzik daha zor bir alan. Sevmediğim bir müziği dinlemeye katlanamam. Çalar saatimin Venti Soy Latte çalmasını umursamam ama hayatım boyunca country müziğe deli biriyle geçirmeye katlanamam. Ama bu benim düşüncem. Sizin mideniz sağlamsa bilemem.

5. Kıyafetlerine aldırmayın. Çoğu bilgisayar kurdu pantolon giymez. Onlar kot pantolon veya şort giyerler. Buna aldırmayın ve yüzüğü takınca dolabını çeşitlendirene kadar bekleyin.

Bazılarınız için bu öneriler cesaret kırıcı olabilir. Ama iyi bir haberim de var. Spor öğrenmek zorunda değilsiniz. İnanın bana, bir çok bilgisayar kurdu sizden daha fazla spor bilmiyordur (Türk erkekleri için konuşuyorum, bence bu konuda Leslie Sobon’a çok da güvenmeyin :))

Ve eğer bir bilgisayar kurdu ile arkadaşlık kurduysanız, işte size sevgilinizin kalbine gidecek güzel oyuncaklar.

 • Bilgisayarını upgrade etmesi için iyi bir ekran kartı. Size aldırış etmeyebilir ama en azından evde kalır.
 • Eğer oyunları seviyorsa, ona üç ekran alın. Eğer oyunu kazanırsa, gerçekten iyi bir ruh haline bürünür.
 • Çarpanı açık bir CPU. Ama sıvı nitrojeni evinizden içeri sokmayın.

Bu haberi okuyan ne kadar kız vardır bilemiyorum ama işte bilgisayar kurtları için Facebook’da paylaşılabilecek bir yazı. Sanırım ne demek istediğimi anladınız. İyi davranılmaya ihtiyacınız olabilir 😛

3 Yorum

 1. levis

  Ama ben intelciyim 🙂 Bunlar bende yararmı belki. Pc terimlerimi hımm daha ben hepsini doğru dürüst bilmiyorum. 🙂 QuakeCon yada hız aşırtma partilerine gitmediğimden bu yöntem pek işe yaramayacaktır. 🙂 Soru sorabilirler ama soru sormayıda abartırlarsa gene işe yaramaz. 🙂 Evet film yada oyunlar hatta müzik zevkleri aynı olursa işe yarayabilir. Ama bana göre sims ve lego da oyundan sayılmıyor. 🙂 Kıyafet bak bu tam yerinde olmuş. Kot pantolon ve tshirtden başka giymem. Yüzüğü takıncada değişmeyeceğime eminim 🙂 Hediyeler güzelmiş ama genede kalbimi kazanmaya pek yetmiyecektir. Bence açık açık senden hoşlanıyorum demesini tercih ederim. 🙂

   

 2. aslan yilmaz

  Ekran Kartı iyi bir seçim olur hediye için(sağlam birşeyse tabii). Ama iki sene sonra bile hala niye benim kartımla oynamıyorsun beni sevmiyor musun diye başlarsa işler değişir ona göre…

 3. Tamer

  Ben amd dekilerin evlilik programlarına katılmasını daha doğru buluyorum. Ama yine de  bir şirketteki yöneticinin kendi elemanlarını kız pazarına sunması iyi keşke herkezin böyle patronu olsa değil mi?!

Bir cevap yazın