AMD Altı Çekirdekli İşlemcilerin Fiyatları Sızdı (Güncellendi)

Altı çekirdekli bir işlemci almak istiyorsunuz fakat Intel’in Core i7 980X Extreme Editon işlemcisi 1000 dolarlık fiyatıyla gözünüzü mü korkuttu? Size güzel bir haberimiz var. Altı çekirdekli bir işlemci için cüzdanınızın o kadar da kabarık olması gerekmiyor.

Techreport sitesinin Bahreyn meşeli bir satıcıdan öğrendine göre; Fiyatlar şöyle:

  • 1090T Black Edition 125(W), 9MB Cache, 3.2 GHz 295 Dolar
  • 1055T: 125(W), 9MB Cache, 2.8 GHz 199 Dolar

Eğer bu fiyatlar doğruysa AMD’nin elinde orta sistemler için harika bir seçenek var diyebiliriz. Bu işlemciler fazla çekirdekleriyle Core i5 750 ve bir diğer popüler işlemci Core i7 930 ile yarışa girebilir. AMD’nin bu yeni işlemcileri AM3 ve AM2+ anakartlarla çalışabilecek ve Intel’in tek çekirdek kullanan program ve oyunlarda, işlemcinin otomatik olarak hızaşırtma uygulamasına olanak veren Turbo Boost teknolojisine benzer bir teknoloji ile gelmesi bekleniyor.

Yalnız burada ilginç bir durum var; bu haber daha önceki AMD altı çekirdekli işlemcilerin saat hızları belli oldu haberimizle çelişiyor. Bu iki haberin de kesin olmadığını hatırlatalım. Biri yalan söylüyor ama kim? Bu mum çok yanmaz…

Güncelleme: Fudzilla, AMD ile iletişime geçmiş ve bu fiyatların doğru olmadığını; AMD’nin, henüz işlemciler için fiyat belirlemediğini öğrenmiş.

3 Yorum

Bir cevap yazın