Alpha Protocol’e Devam Gelecek Mi?

Son sözü SEGA söylüyor.

Oyunlara görsel kalite ve yüksek prodüksiyon değeri gibi kriterlerin penceresinden bakıyorsanız Alpha Protocol‘ü hiç sevmemiş olabilirsiniz. Ancak siz sevin ya da sevmeyin Alpha Protocol, bugüne kadar hiç yaşamadığımız bir deneyimin kapılarını açtı bizlere. Devleti tarafından ihanete uğrayan Michael Thorton ile bir rol yapma oyununda ilk kez gizli ajan rolüne büründük…

Peki Alpha Protocol için bir devam oyunu gündeme gelebilir mi? Eminim bu soru, oyunu bitirip çok beğenmiş veya beğenmemiş olsa da konsepti başarılı bulup “ah keşke şöyle olsaydı” diyen oyunseverlerin aklını kurcalıyordu bir süredir.

Ancak SEGA Batı başkanı Mike Hayes’in CVG sitesine söylediklerine bakacak olursak, Alpha Protocol için bir devam oyunu mümkün görünmüyor.

“Ticari açıdan konuşacak olursak, oyunun beklediğimiz satış grafiğini yakaladığını söyleyemem. Bu yüzden bir devam oyunu olmayacak. Ancak konsept gerçekten dahiceydi.”

Alpha Protocol’ün raflarla buluştuğu ilk günlerde Oruç’la yaptığımız gece muhabbetlerinde bu tür açıklamaların geleceğini tahmin etmiştik açıkçası. Evet, belki de bir daha gizli ajan temalı bir rol yapma oyunu göremeyeceğiz. “Yaptık, satmadı” olacak.

1 Yorum

Bir cevap yazın