Alpha Protocol’den Üç Yeni Video

Obsidian Entertainment’ın uzun süredir üstünde çalıştığı ve SEGA’nın enteresan hamleleri sonucu raflarla buluşması tam bir yılan hikayesine dönen gizli ajan temalı RPG’sinden bir süredir ses soluk çıkmıyordu. Oyunun 28 Mayıs’ta PC, PS3 ve Xbox 360 sahipleriyle buluşacak olduğunu da düşününce artık yeni bilgiler ve videolar izlemenin zamanı geldi diye düşünmeye başlamıştık.

Neyse ki Obsidian sesimizi duydu ve bize oyunda karşımıza çıkacak gizemli üç karakteri (ki bu isimler oyundaki gizli temaslarımız olacak) tanıtan üç yeni video yayınladı.

Peki, başarısız sonuçlanan bir görevin ardından üstleri tarafından ihanete uğradığını anlayan ve hemen ardından da Amerikan Hükümeti tarafından aranmaya başlayan Michael Thorton’un enteresan hikayesine odaklanacak Alpha Protocol’ü beklenmeye değer bir oyun yapan ne?

Sanırım buna verilebilecek en güzel yanıt; oyunun meşhur ajan filmlerini andıran karakter etkileşim ve diyalog sistemi. Öyle ki Alpha Protocol’de bir şüpheliyi elimize geçirdiğimizde sorgulamak adına birçok alternatifimiz olacak. İstersek Jason Bourne tadında profesyonel bir tavır takınabilir, istersek de James Bond gibi hoş ve esprili bir tavırla hedefimizi aldatabiliriz. Biri Jack Bauer mi dedi? 24 dizisinin protagonisti Bauer stilinde agresif bir yaklaşım izlememiz de mümkün pek tabi.

Neyse lafı fazla uzatmayalım ve şimdilik Sie, Grigori Pazinhov ve Henry Leland ile tanışmakla yetinelim. Açıkçası bu videolardan sonra oyunla ilgili umudumun bir hayli arttığını söyleyebilirim. Yeni bir klasiğe hazır olalım…

Bir cevap yazın