Alpha Protocol İlkbaharda

Obsidian’ın uzun süredir üzerinde çalıştığı aksiyon rol yapma oyunu Alpha Protocol’ün ertelendiği haberini sizlere duyurmuştuk. Bu bir anlamda yapımcı firmanın sözlerine dayanan bir haberdi ve resmi ağızlardan herhangi bir gerçek açıklama gelmemişti.

Dün (yani oyunun ABD için resmi çıkış tarihinde) ise, nihayet, oyunun yayıncısı SEGA resmi sitesinden oyunun ertelendiğini duyurma ihtiyacı hissetti. İşin daha da komik yanı oyunun 6 Ekim günü kısa bir süreliğine de olsa çıkmış gibi duyurulması oldu. Alpha Protocol resmi sitesindeki tarihlerde hala bir değişiklik yapılmamış olması ve ön sipariş reklamlarının neredeyse gözümüzün içine sokulması ise durumu “pes artık” noktasına taşıyor.

SEGA oyunun 2010 ilkbaharında oyunseverlerle buluşacağını söylüyor; ancak insanın buna pek de inanası gelmiyor. Yıllarca Alien konseptli rol yapma oyununu yapıyoruz diyip sonunda ortada yapılmış hiçbirşey olmadığını itiraf eden SEGA ve Obsidian ikilisi, 2010 ilkbaharında çıkıp da “aslında Alpha Protocol’ü de pek geliştirmemiştik; sizi 2012 yılına ertelediğimiz muhteşem Fallout oyununa bekliyoruz. Ön sipariş vermek için şuraya tıklayın canlarım” derse hiç şaşırmam.

Bir cevap yazın