Alpha Protocol Bir Kez Daha Ön Siparişe Açıldı

Oyun dünyasını yakından takip eden oyunseverler, SEGA’nın Alpha Protocol’ü raflara çıkması gereken günden iki gün sonra nasıl da sansasyonel bir şekilde ertelediğini anımsayacaklardır. İşin asıl enteresan boyutu da SEGA’nın oyunu resmi olarak ertelediği tarihe kadar oyunun ön siparişlerini almaya, hem kendi resmi sitesinden hem de Steam ve D2D gibi platformlardan devam etmesiydi.

Ertelenme girdabında kaybolmanın eşiğine kadar gelen Alpha Protocol, Şubat başında yeni bir çıkış tarihine kavuştu bildiğiniz gibi. Bizler de yeni BioWare olma yolunda hızla ilerleyen Obsidian’ın geliştirdiği bu gizli ajan temalı aksiyon RPG oyununun, ön siparişlerinin alınmaya devam edeceği tarihi bekleyip durduk. Tabi bu bekleyişimiz amacı; oyunu bir an önce ön sipariş etmekten çok (ki bu şartlar altında bu bir kumar olurdu), oyunun yakında raflara çıkacak olmasına biraz olsun sevinebilmekti. Lakin SEGA’nın tekrar böylesine sansasyonel bir hata yapacağını düşünmüyoruz.

Beklediğimiz haberi de 1 Nisan 2010 itibariyle (bu sefer şaka değil) aldık ve  Alpha Protocol, ön sipariş listelerinde yeniden göründü. Oyunun Steam sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilir, isterseniz ön sipariş de verebilirsiniz. Yine de ben, Alpha Protocol’ün 28 Mayıs olan çıkış tarihini sizlere tekrar hatırlatayım ve sizler de yalnızca Steam sayfasına bakmakla yetinin; bir de yayınlanan en son Alpha Protocol videosuyla.

4 Yorum

  1. Uğur Yurtsever

    Evet, gizlilik ve RPG öğelerinin yanı sıra Alpha Protocol’ü farklı kılan bir özellik daha var. Kurbanları sorgulama özelliği. İstersek kafalarında bir şişe kırabilecek, istersek biraz hırpalayabilecek, istersek de sözle tacizde bulunabileceğiz. Umarız bu konuda hayal gücümüzün sınırlandığını hissetmeyiz. 😛

    Görsellere gelirsek. SEGA, oyunu biraz cilalanması için ertelemişti. Bu videoya bakınca ortada gerçekten başarısız bir iş varmış gibi duruyor. Ancak oyunun son hali çok daha iyi olacaktır diye umut ediyorum.

Bir cevap yazın