All Points Bulletin

All Points Bulletin, Third Person Shooter türüne hasta bir adam olarak konsepti gereği oldukça ilgimi çeken bir oyun haline gelmişti ilk duyduğum andan beri. Elbette şüphelerim yok değildi, en nihayetinde şimdiye kadar pek denenmemiş bir oyun türüydü (Crimecraft diye benzeri bir oyun var sanırım ama pek bir rezalet), hatalar olması kaçınılmazdı. Yine de yapımcı Realtime Worlds gibi sanbox türünde deneyimli bir yapımcı olduğu için (sandbox diyorum bakın, sandbox oyun demiyorum, Crackdown, özellikle de devamı sadece bir sandbox, oyun değil benim için) iyi bir şeyler çıkacağını tahmin ediyordum.

APB

Oyunda bu tip arkadaşlarla sık sık karşılaşacaksınız...

En sonunda Key to the City programına katıldım ve oyunu beş saate yakın bir süre oynadım geçtiğimiz haftalarda. Denge sorunları bir yana, oyun hakikaten zevkliydi, gerçi bir süre sonra monotonlaşabiliyordu ama diğer MMORPG’ler gibi 7-8 saat boyunca oynanması düşünülerek tasarlanmamıştı en nihayetinde. Beş saatim bitti, sabırsızlıkla oyunun çıkış tarihini beklemeye başladım.  En sonunda oyun elime ulaştı, hemen dalıp oyunla birlikte gelen elli saati harcamaya, ve akabinde sizin için incelemeye koyuldum.

10 Yorum

 1. karını alırım

  sen alıp oynadınmı hocu bende alıcakmtım sıkıntıdaniyiki almamışım ha

   

  neyseki starcraft 2 çıktı onu aldım onla idare ediyoruz

   

  sen çatlıyorsundur şimdi easdasdlfşkfjgdfg

 2. Ziyaretçi

  Anlaşılan birileri senin karıya çoktan çakmış ve bu sende ukte olmuş olmalı ki karını alırım diye isim vermişsin kendine, aman ha dikkat bu sefer de bacılarına çakmasınlar sakın!!!

 3. Ziyaretçi

  Yıllar sonra (yaklaşık 5-6 yıl) ilk kez oyun dergisi aldım (oyungezer tabi ki).Aman Allah’ım rezaletti,cidden rezaletti,bir de 7tl.Yazarların dil bilgisinden,yazıda konu birliği ve düzenden,oyun yazarlığının temellerinden haberi yok (spoilerlar havada uçuşuyor mesela,tüm hikayeyi yazınca oyun incelemesi yapmış olunmuyor,birinin onlara öğretmesi lazım bunu).Burda beleşe çok daha iyisi var.Dergi çıkartsanız da gider alırım,bu kadar kesin konuşuyorum. thgtr♥

 4. Ziyaretçi

  Şimdi ağırına gitmesin ancak ya sen fanboysun ya da bir önceki neslin dergilerini okumadın.Cd-oyun vardı,eski dergiler arasında en iyisi sayılmazdı belki ama oyungezer’in şimdiki halinden çook çook daha iyiydi.2 sayfa yazıyorlarsa bunun yarısı alakasız şeyler,kalan bir sayfanın yarısı yazarın çocukluk deneyimleri,artık kalan yarım sayfada oyunu incelemeyi başarıyorlar sonunda,ki çoğu yazar onu da becerememiş.Yani “ya bi ton ekran görüntüsü var nette,ne anlatıcam grafikleri falan,oynanış videoları da düşer dergi çıkana kadar onu da eğlenceli der geçerim,en iyisi saçmalayayım” gibi bir düşünceye sahiplerse  dergi çıkarmamaları lazım.

  • ReBoN

   Bir konuda haklısın.Yaşım yetmediği için okumadım.Daha 17 yaşındayım.Yeni nesil sayılırım.Cd-oyun daha iyi midir kötü müdür onu bilemeyeceğim.Ancak incelemelerde öyle saçma sapan şeyleri pek fazla yazmaz.Sen hangi incelemeden bahsediyorsun.Genelde incelemeleri doyurucu oluyor bana göre.Tabi sen eskisin sen daha iyi bilirsin.Biz daha yeniyiz:D

Bir cevap yazın