Aliens vs Predator Multiplayer Modları Açıklandı

Rebellion’ın eli kulağında oyunu yeni Aliens vs Predator için hazırladığımız ön incelemeyi okumayanınız kalmamıştır sanırım. Hatırlarsanız oyunun deneme fırsatı bulduğumuz sürümünde çoklu oyuncu modlarına erişimimiz yoktu. Tek kişilik senaryoyu denedikten sonra oldukça umutlanmış ve umutlarımızı oyunun Avrupa çıkış tarihi olan 19 Şubat’a bırakmıştık.

Bugün ise SEGA’nın resmi Avrupa blogu’nda merakla beklenen oyunun çoklu oyuncu modları açıklandı: Aliens vs Predator, birbirinden heyecanlı 7 çoklu oyuncu moduyla geliyor. Hemen kısaca bir göz atmakta fayda var.

Death Match: Sanırım ne olduğunu açıklamaya gerek yok. AvP’nin vahşi ve kaotik oynanabilirliği sizi cezbettiyse, vahşete Death Match oynayarak devam edebilirsiniz.

Infestation: Bu oyun modunda bir oyuncu Alien olarak diğer oyuncuları avlamaya çalışıyor. Diğer oyuncuların Marine olduğunu söylememe gerek yok sanırım. Avlanan her Marine, Alien takımına katılıyor ve geride kalan Marine’leri avlamaya başlıyor.

Predator Hunt: Bu oyun modu da Infestation’a benziyor. Tek farkla. Bu sefer bir oyuncu Predator oluyor ve bütün gizlilik yeteneklerini ve özel güçlerini kullanarak diğer oyuncuları avlamaya çalışıyor. Elbette Marine’lerin de eli armut toplamayacak.

Mixed Species Death Match: Death Match’a benzeyen bu oyun modunda her üç türden oluşan iki takım yer alıyor. Amaç basit: Karşı tarafı yok etmek!

Species Death Match: Bilindik Team Death Match modunun AvP  uyarlaması olan bu oyun modunda Alien, Predator ve Marine takımları birbirine giriyor. Diğer Death Match modlarında olduğu gibi amaç; öldürerek en çok puanı toplamak. Oyunun dengeleri bakımından en ilginç çoklu oyuncu modu bu olacak gibi.

Domination: Domination modu Modern Warfare 2 oynayan arkadaşlara yabancı gelmeyecektir. Kontrol noktalarını ele geçirip elde tuttuğumuz sürece puan kazandığımız bu oyun modu, oldukça fazla ilgi görecek gibi.

Survivor: Marine olup dalga dalga üzerimize gelen Alien’lara karşı arkadaşlarımızla omuz omuza verip hayatta kalmaya çalıştığımız bu oyun modu, 4 kişiye kadar oyuncu desteğiyle Left 4 Dead vari bir co-op deneyimi sunuyor.

Bu gerilimi, heyecanı, adrenalini ve eğlencesi bol oyun modlarını deneyebilmemiz için 19 Şubat’ı beklememiz gerekiyor. Üstelik oyunun PC versiyonunun özel sunuculara (dedicated server) destek verecek olması da heyecanımızı arttırıyor. Yine de şimdilik Survivor modunun bugün yayınlanan videosuyla yetinebiliriz.

“İlk bizde”, “sadece biz yazarız”, “en şahanesi biziz” gibi palavralara bulaşmadan hazırlayacağımız Aliens vs Predator incelememizi de pek yakında sayfalarımızda bulabileceksiniz.

Bir cevap yazın