Aliens vs Predator Demosu Çıktı

Geçtiğimiz gün Rebellion’ın merakla beklenen yeni Aliens vs Predator oyununun demo versiyonuna Perşembe günü kavuşacağımızı duyurmuştuk.

Nihayet beklediğimiz gün geldi. Oyunun demosu PC için Steam, Xbox 360 için Xbox Live ve PS3 için PSN Network üzerinden indirilebilir durumda.

Aliens vs Predator’a ön bakış atmama rağmen ben bile heyecanlıyım. Zira AvP’nin bu demo versiyonunda oyunun çoklu oyuncu modlarından death match’ı denememiz mümkün. Yalnız ne yazık ki oyunun demo versiyonu PC için duyurulan özel sunucu desteğini içermiyor. Öyle görünüyor ki daha akıcı ve tepki süresi düşük bir çoklu oyuncu deneyimi için oyunun çıkmasını beklemeliyiz.

Oyunun PS3 ve Xbox 360 versiyonları ise ne yazık ki özel sunucu desteği sunmayacak. Bunun yanında, Rebellion’dan Tim Jones’un yaptığı açıklamalar AvP’nin konsol versiyonlarında Host Migration olmayabileceğini gösteriyor. Host migration sistemi, oyunu host eden oyuncunun oyundan çıkması halinde host görevini başka bir oyuncuya veren oldukça yararlı bir sistem.

Oyunun çıkmasına iki haftadan fazla bir süre var; kafamızda ise birçok soru işareti. Bunların bir kısmını AvP demosuyla silip atabilsek de, oyunun PC versiyonundaki özel sunucu desteğinin nasıl sağlanacağı sorusu olduğu yerde duruyor. PC oyuncuları Rebellion’dan hızlı bir açıklama bekliyor.

11 Yorum

 1. Görkem

  Sabaha Karşı saat 6 gibi bitti ve girdik 2-3 el attık oynaması biraz tuhaf yer çekimne ayak uydurman lazım.Duvarlardan duvarlara zıplıyorsun tırmanıp geri aşağı atlayabiliyorsun vb. vb. oyunda çok gıcık aldığım bi durum var biri arkandan gelip senden önce davranıp E’ye basarsa onun kolları arasına giriyorsun ve öldürmeden bırakmıyor seni.Çoğu kez böyle öldüm.Dediğim gibi biraz kontrol zorluğu var alışana kadar idare edilir.yanlız verilen harite çok küçük bari demo olsada 2. bi harita verebilirlerdi.Exp sistemi aktif değil.Demo olduğu için grafikleri biraz normal olarak az buldum gerçekten beklediğimden; o izlediğimiz yapılış videolarından trailerlardan cok cok farklı bir görüntü sanki bir an doom 3 oynuyor gibi oldum.İnş. Full sürüm cıktığında böyle bir oyun oynatmazlar bize.

 2. Uğur Yurtsever

  Görsellikte biraz kırpılma olduğunu ben de fark ettim. Zira elimdeki preview sürümünde dahi görseller biraz daha iyiydi. Ancak multiplayer olarak yine de yeterli görsellik olduğunu düşünüyorum. Sonuçta herkesin oyunu akıcı olarak oynayabilmesi önemli.

  Kontroller generic FPS oyuncuları için biraz garip olabilir bu konuda da katılıyorum. Ancak alıştıktan sonra oldukça eğlenceli ve kontrol hissinin tam olarak yansıtıldığını hissediyoruz.

  Ben, her ne kadar adam akıllı maç bulamasam da, AvP’nin çoklu oyuncu modlarından ümitliyim. Rebellion, bu sıradışı gameplay öğelerini zekice hazırlanmış haritalarla buluşturabilirse beklediğimiz oyuna kavuşmuş oluruz.

 3. JeanKillah

  Belkide Demo için seçilen harita yanlıştı. Duvarlar, yerler, odalar, koridorlar, tavanlar  çamurun içinde oynuyormuş havası verdi.Ancak Steam Forumlarında “Avp3 Oynamayın!” Yorumları Dolaşıyor şu aralar.Demekki millet oyunu daha demosunda iken kötülemeye başladı.

  Dediğiniz gibi Düşük Görüntü Kalitesi belki Multiplayer oyuncuları içindi çünkü Bad Company 2 Betasına katıldım ve bu kadar hüsran bir sonuçla çıkacağım hiç aklıma gelmezdi.Minimum Seviyenin üstünde bir bilgisayara sahip olsamda “Low” Ayarlarında bile 15 Fps geçmiyor.Bu yüzden bir çok user daha betadayken kaybetti. Bunu yaşatmamak için böyle bir yol seçmiş olacaklarına inanıyorum.

  Bir başka konu ise şuanda oyuncu bulamıyor.20 Dakika beklememe rağmen oyun-oyuncu bulamayıp çıktığım oldu.1 hafta 10 gün sürecek bu beta sürecinin hayırlı olması dileği ile 🙂

 4. Tahir Meylani

  Evet, benzer sorunları bizde yaşadık fakat dün stabil hale gelmiş gibi duruyordu AVP demosu. Demeki biraz daha zamana ihtiyaçları var. Ama bu mazeret değil bu beta değil demo. Kullanıcılar demodan aldıkları izlenime göre oyun satın alıyor. Daha güzel bir map ve daha renkli bir oyuncu modu seçilebilirdi.

  Bad Company 2 tüm optimizasyonlar betaya eklenmedi son halini görmek lazım.

 5. MaRIkO

  Açıkcası bu oyunu uzun süredir bekliyordum. Hatta steam üzerinden bir ön alım yapmaya bile bayağı yaklaşmıştımki son anda demo çıktı. Açıkcası oyunun demosu bu ise ben oyunu almam. Oyunu almam için düzelmiş hali ile yeni bir demo lazım bana.

 6. Ziyaretçi

  Oyun demo oldugu için Dx9 kullanılıyor. Ayarlar nerdeyse hiç yok AA yok mesela.Bu yüzden oyunu kötülemeyin acil bi çıkış yaptılar batırdılar dogru SinglePlayer modu olsaydı daha güzel olurdu.

 7. Soner

  Multiplayer Demoyu bende denedim. Hiç zevk almadım diyebilirim. Gerçekten oyun çok iyici. Predator ile oynadım ne silah var ne bişey. Arkadan gelen bi şekilde öldürüyor hiç bişey anlamadım.

  Battlefield: Bad Company 2 Beta oynuyorum şuan onun zevkini başka bi oyundan alamadım.

Bir cevap yazın