Aliens vs Predator 2010’un En Hızlı Satan Oyunu

Aliens vs Predator hakkında her kafadan başka bir ses çıkıyor şu günlerde. Buna film serisiyle alakası olmamış editörlerin (?) garip yorumları da dahil. “Marine, Alien’la nasıl yakın dövüşe girebilir ayol?” Sanırım filmleri izlemenizin vakti geldi artık. 30 yıl kadar geç kalmış da olsanız. 🙂

Tamam, Aliens vs Predator’un kusursuz bir oyun olmadığını kabul edelim. Hatta normalden biraz fazla kusuru var. Ancak birkaç ufak yamayla da muhteşem bir oyuna çevrilebilecek potansiyele sahip. Oyuncuların da genel görüşünün bu yönde olduğunu, oyunla ilgili forumlarda biraz vakit harcayarak görmemiz mümkün. Şu an tek endişe verici nokta, Rebellion ve SEGA’dan, özellikle çoklu oyuncu modlarındaki beklentilerle ilgili, bir açıklama gelmiyor oluşu.

Aliens vs Predator hayranları PC’ye özel sunucu, konsol versiyonlarına host migration, oyun dinamiklerine biraz daha denge gelmesi için çırpına dursun; SEGA Avrupa’nın biraz önce Twitter sayfasında patlattığı bomba dikkate değer.

AvP bu yılın en hızlı satan oyunu oldu; ayrıca İngiltere’de her üç platformda da 1 numara.

Yani bu da demek oluyor ki AvP, Mass Effect 2 ve SEGA’nın diğer ağır topu Bayonetta’yı geride bıraktı. Asıl zorlu süreç ise yeni başlıyor. Şimdi oyuncuları memnun etme zamanı.

Ripley: Gücü kestiler!!!

Hudson: Ne? Gücü mü “kestiler”? Gücü nası kesebilirler? Onlar hayvan!!!

Bir cevap yazın