Aliens: Colonial Marines Multiplayer Modundan Detaylar Çok Yakında

Gearbox’ın sevimli patronu Randy Pitchford açıkladı.

Bizleri üçüncü Alien filminin hemen sonrasında yaşananlara götürecek ve Ellen Ripley’i (filmlerde Sigourney Weaver’ın canlandırdığı karakter) aramak için tehlikelerle dolu U.S.S Sulaco’ya yollanan özel bir Amerikan deniz piyadesi takımının başından geçenlere odaklanacak Aliens: Colonial Marines, sadece korku ve aksiyon yüklü senaryo moduyla değil, çoklu oyuncu içeriğiyle de iddialı geliyor gibi.

Zira oyunun geliştiricisi Gearbox’ın CEO’su Randy Pitchford, PlayStation Blog’a verdiği röportajda oyunun çoklu oyuncu modlarına fazlasıyla dikkat ve emek harcadıklarının altını çizmiş. Ayrıca Pitchford, çok yakında kapıların oyun basınına da açılacağının müjdesini veriyor:

Oyunun çoklu oyuncu kısmını dışardan gözlerle birlikte test edip geri dönüşler almak için sabırsızlanıyoruz. Yani bunu çok yakında gerçekleştireceğiz.

Öte yandan Pitchford, oyunun arcade bir oynanış deneyiminden ziyade daha karanlık, zorlu ve gerçekçi bir deneyime odaklanacağının altını çiziyor. Beklentiler ise hayli yüksek.

Aliens: Colonial Marines bir rüya proje; seve seve yaptığımız bir iş. Kendimizi oyun için yarattığımız vizyona tamamen adamış durumdayız.

Bu arada oyunun en iyi ihtimalle sonbahar aylarında raflarda olacağı söyleniyor olsa da, kesin çıkış tarihi hala netlik kazanmış değil. Öte yandan Gearbox’ın artık bu projeyi daha fazla öteleme lüksü de kalmadı. Özellikle de bizleri Alien filmlerinin öncesinde yaşananlara götürecek Prometheus’un vizyona gireceği bir dönemde… Lakin Gearbox’ın Aliens: Colonial Marines ile birlikte aynı anda Borderlands 2 ve Brothers in Arms: Furious 4 üzerinde çalıştığını ve “büyük bir aşkla yapıyoruz” dedikleri son oyunun Duke Nukem Forever olduğunu düşününce, beş yılda seksen kere ertelenen bu oyun için endişelenmiyor da değilim. Tamam kimse James Cameron’ın Aliens’ı gibi bir klasik beklemiyor (en azından artık), ama raflara çıktığında “eskimiş” bir oyun oynadığımızı hissetmesek iyi olur.

Bir cevap yazın