Alice: Madness Returns’ten Yeni Video

Alice, 11 yıl sonra bir kez daha Harikalar Diyarı’nda. Delilik de…

90’ların sonundan bu yana video oyunlarıyla haşır neşir olup da American McGee’s Alice’i oynamamış bir oyunsever var mıdır bilemiyorum. Kariyerine id Software’de oyun tasarımcısı olarak başlayan American Mc Gee’nin Lewis Carroll’un ünlü eserine korku ve macera öğeleri katarak uyarladığı bu müthiş oyun, öyle sanıyorum ki 2000’li yıllarda devamını en çok görmek istediğimiz yapımların başında geliyor. Neyse ki 11 yıllık bekleyiş bu yılın son çeyreğinde sona erecek.

Alice Madness Returns Screenshot

Alice: Madness Returns, bizleri ilk oyunun 11 yıl sonrasına götürüyor. Alice, Rutledge Akıl Hastanesi’nden taburcu edilmiş ve Londra’da bir psikiyatristin denetimine bırakılmıştır. Ne var ki ailesinin trajik ölümüyle ilgili eski hatırlarından kurtulabilmiş değildir. Hastaneden ayrıldıktan sonra gördüğü halüsinasyonlar ve yaşadığı içsel çatışmalar dayanılmaz bir boyuta ulaşmış ve sonunda Harikalar Diyarı’na dönerek biraz olsun rahatlamaya karar vermiştir. Ancak bir zamanlar deliliğiyle kirlettiği Harikalar Diyarı’nda onu çok daha ürkütücü bir serüven ve ailesiyle ilgili korkunç bir gerçek beklemektedir.

Alice: Madness Returns; PC, PlayStation 3 ve Xbox 360 platformları için McGee’nin stüdyosu Spicy Horse tarafından geliştiriliyor. Yayınlanan bu son videoyu da izledikten sonra 2011’in son çeyreğini beklemek bir hayli zor olacak.

Bir cevap yazın