“Alan Wake’i Piyasaya Daha Önce Çıkarabilirdik”

Max Payne’in yapımcısı Remedy Entertainment’in uzuuun süredir merakla beklenen psikolojik gerilim yüklü İkiz Tepelervari aksiyon/macera oyunu Alan Wake’in raflarla buluşmasına sayılı “aylar” kala proje yöneticisi Matias Myllyrinne’nin EGTV’ye verdiği röportaj yüreklere su serpmek yerine kafaları daha da bulandırdı.

“Bir çoğunuzun anne babası projeyi ilk açıkladığımız günü hatırlıyor olmalı” şeklinde şakayla karışık başlıyor sözlerine Matias abimiz. “Oyunu 2005’ten beri geliştiriyoruz ve dürüst olmak gerekirse ortaya çok daha önce somut birşeyler koyabilirdik; oyunu yayımlayabilirdik ve bu hiç de fena bir oyun olmazdı. Fakat sonuç olarak oyuncuların zorlukla kazanılmış paralarını yatırabilecekleri eşsiz bir yapım çıkarmak istedik ortaya; kaliteli bir hikaye ve karakterlerle örülmüş filmvari bir deneyim sunma amacındayız.” diyerek sözlerini tamamlıyor.

Alan Wake artwork 2

Evet belki güzel şeyler söylüyor Mathias abi; ancak farkında olmadan da oyunseverlerin beklentilerini perçinliyor. Zira bunca yıllık beklemenin ardından oyuncular gerçekten vaat edilen güzellikleri isteyeceklerdir. Şişirilmiş beklentiler gerçekleşmediğinde de yapılan eleştiriler kimseye ağır gelmemeli.

Yılan hikayesine dönen Alan Wake’in 2010 ilkbaharında raflarda olması bekleniyor. Xbox 360 platformu yanında PC için de piyasada olacak oyunun PC versiyonu için sekiz on tane erteleme haberinin kokusunu şimdiden alır gibiyim.

Bir cevap yazın