Alan Wake’den Yeni Ekran Görüntüleri

Bundan bir kaç ay öncesine kadar Alan Wake konusu açıldımı “yine bir oyun ertelene ertelene ‘Duke Nukem Forever’ gibi yalan mı olacak?” diye konuşuyorduk aramızda. Çünkü Alan Wake’i geliştiren firma Remedy Entertaintment, Alan Wake için çok iddialı giriş yapmış fakat yıllar içinde ara sıra bir kaç ekran görüntüsü yayınlamak dışında bir şey sunmamıştı bizlere. Tıpkı… Evet tıpkı “Duke Nukem Forever” gibi.

Neyse ki, Alan Wake, Duke Nukem Forever’in acı kaderini paylaşmayacak çünkü Remedy, oyunun çoktan hazır olduğunu açıkladı bile. Alan Wake, 21 Mayıs’ta Xbox 360 için piyasaya sürülecek.  Bizde bu oyunu incelemekten keyif alacağız (umarım).

Alan Wake Yol

Remedy, Alan Wake’in çıkış tarihi yaklaşıktıkça oyundan yeni görseller yayınlamayı da ihmal etmiyor. İşte Remedy’nin yayınladığı son oyun içi görseller.

Peki PC’de oyun oynamayı seven kesimin başı kel mi? Ne yazık ki, PC sahipleri için müjdeli bir haber veremiyorum. Alan Wake, hala Xbox 360’a özel bir oyun ( ileride ne olur bilinmez).

Son Olarak, sağda solda duyduğunuz bu “Alan Wake yüzyılın oyunu” laflarını dikkate almayın. Biz bu lafları bir çok fos oyun için de duymuştuk zamanında. Tecrübeli oyuncular bu tür şişirme laflara inanmayacaklarını çok iyi bilirler.

1 Yorum

  1. Uğur Yurtsever

    Çok değil bir iki hafta önce Remedy, oyunun PC versiyonu için yaptıkları çalışmaları çöpe atmadıklarını, itinayla sakladıklarını açıklamıştı. Yani çok büyük ihtimalle bu oyun da bir “timed Xbox exclusive” olacak. En nihayetinde Microsoft, yaşlı oyun konsolunu PS3 tarafından tokatlanmaktan kurtarmak zorunda. Eminim Microsoft, Ubisoft’u Splinter Cell: Conviction’ı da bir “timed exclusive” yapmak için zorladı, ancak Ubisoft’un istediği uçuk rakamları göze alamadı. İlerleyen zamanlarda bu tür oyunlar görmeye devam edeceğiz.

    Bu kötü bir şey mi? Alan Wake gibi sağlam yapımlar geldiği sürece değil…

Bir cevap yazın