Alan Wake: PC ve Xbox 360 Videolu Karşılaştırma

Alan Wake, gerçekten de PC’de çok daha iyi mi görünüyor?

Remedy’den Markus Maki, geçtiğimiz günlerde Alan Wake’in PC ve Xbox 360’deki görüntü kalitelerini karşılaştıran bir ekran görüntüsü yayınlamış ve biz de sizlerle paylaşmıştık. Ancak doğrusunu söylemek gerekirse bu ekran görüntüsünden çok da bir şey anlaşılmıyordu.

Neyse ki sonunda oyunun iki versiyonunu yan yana getiren bir oynanış videosu yayınlandı. Yorum sizin.

İyi seyirler.

6 Yorum

 1. mamad

  Her zaman olduğu gibi dokular, ışıklandırmalar ve gölgelendirmler pc’de çok daha iyi. Bunun yanısıra görüş alanı da pc’de daha geniş. Ancak konsolda özel olarak yapılmış olan blur efekti oyunu daha akıcı kılmıış. Yani oyunun konsol portu olduğu pc sürümünden bariz anlaşılıyor. Akıcılıkta tokluk hissi uyandırmıyor. Hele konsol sürümü de yanında görünce bu açlık daha da artıyor.

 2. Ziyaretçi

  ben xbox’daki ışığı daha başarılı buldum. pc biraz daha karanlık kalmış sanki. blur effecti de gayet başarılı. görüldüğü gibi çok büyk farklar da yok

 3. Rhanor

  Xbox360 sürümünü HD ekranda bitirmiştim, ve kesinlikle burada gösterildiği kadar bulanık değildi. Tamam hareket sırasında bulanıklaşma var, ama bütünüyle bir bulanıklık efekti verilmiş gibi duruyor filmde. 1080p oynarken bundan çok daha net olduğunu söyleyebilirim. PC’de dokular doğal olarak daha net olacaktır tabii ki, ama bu sadece dokuyla ilgili değil.

 4. Vernoncougar

  Kalıtelı goruntu almak ıcın PC’ye para akıtıyorum, zırt pırt parcalar degısıyor guncellenıyor. Butun sevdıklerıme konsol onerıyorum alın ve uzun yıllar hıcbır sey degıstırmeye gerek kalmadan oynayın.

Bir cevap yazın