Alan Wake: PC ve Xbox 360 Versiyonu Karşı Karşıya

Remedy’den Markus Maki, oyunun iki versiyonunu yan yana getiren bir ekran görüntüsü yayınladı.

PC oyuncularının uzun süredir özlemle beklediği Alan Wake, nihayet bir çıkış tarihine kavuştu. Oyun 16 Şubat’ta Steam ve Origin üzerinde 29,99$’a satışa çıkacak. Şimdi akıllardaki yeni soru işareti, PC versiyonunun Xbox 360’tan çok daha iyi görünüp görünmeyeceği. Açıkça söylemek gerekirse pek çok oyunsever de yapılan onca açıklamaya rağmen bu konuda pek umutlu değil.

Remedy’den Markus Maki ise merakımızı yatıştıracağı düşüncesiyle oyunun iki versiyonunu yan yana getirmiş. Yorum sizin.

Alan wake xbox 360-pc

2 Yorum

  1. Ziyaretçi

    uğur abi bn berkay:) senin kişisel düşüncen ne?merakla bekliyodum şuan piyasadaki korku oyunlarının tartışmasız en iyisi bide silent hill downpour la ilgili ne düşünüyosun?sağlam gibi görünüyo

  2. Uğur Yurtsever

    Selam Berkay,

    Alan Wake, şu an piyasadaki en sağlam korku oyunu değil belki (hatta pek korkutucu olduğu da söylenemez, mesela gerçekten korkmak istersen Amnesia’yı deneyebilirsin), ame yine de güzel bir oyundu şüphesiz. Gecikmeli de olsa en sonunda PC’lerimizde oynayabilecek olmak sevindirici. Bir aksilik olmazsa Alan Wake’i PC’de inceleyeceğiz.

    Silent Hill: Downpour ise videolardan görebildiğimiz kadarıyla ürkütücü. Hapishane tahliye aracının kaza yapmasıyla Silent Hill’e düşen bir mahkumun başından geçenlere odaklanacak hikaye de fena değil gibi görünüyor. Hatta yapımcı ekibin aksiyon yerine ağır bir tempo benimsiyor olması da bence büyük bir artı. Ama ilk iki oyunun seviyesine yetişebilir mi, pek sanmıyorum. Aslında bu soruyu Silent Hill uzmanı dostumuz Oruç’a da bir sormak lazım.

Bir cevap yazın