Alan Wake Nihayet PC’ye Geliyor

Uzun süren bekleyiş sona eriyor!

Max Payne serisinden tanıdığımız Finlandiyalı Remedy Entertainment’in İkiz Tepeler tadında psikolojik gerilim yüklü aksiyon oyunu Alan Wake, nihayet PC için de duyuruldu.

Aslına bakarsanız Alan Wake, 2005 yılında konsolların yanı sıra PC platformu için de duyurulmuş; hatta dört yıl boyunca neredeyse tüm gösterimler PC platformunda yapılmıştı. Hem de Intel’in yeni çoklu çekirdekli işlemcilerinin (core 2) ihtişamlı reklamları eşliğinde… Ne var ki takvimler 2009’u gösterdiğinde oyunun dağıtımcısı Microsoft, PC versiyonunun rafa kaldırıldığını ve oyunun Xbox 360’a özel olacağını açıklayıp PC oyuncularının hayallerini suya düşürmüştü. Mesaj son derece açıktı aslında. Xbox 360’ın PlayStation 3 karşısında daha fazla “özel” oyuna ihtiyacı vardı ve Microsoft sırf bu yüzden Alan Wake’in PC versiyonunu iptal etmişti.

Yine de durum tamamen umutsuz sayılmazdı. Oyunun 2010 Mayıs’ında piyasaya çıkmasının ardından Remedy bir açıklama yapacak ve PC versiyonunun çöp kutusunu boylamadığını, tam aksine ileride belki lazım olur diye rafa kalktığını duyuracaktı.

Yani anlayacağınız bu duyuru çok da büyük bir sürpriz değil aslında. Ancak son dönemde neredeyse hiçbir büyük oyun geliştiricisinden sevgi göremeyen PC oyuncuları için muhteşem bir duyuru olduğu kesin. Üstelik oyun neredeyse hazır. Zira Remedy’den gelen açıklama oyunun 2012’nin ilk aylarında raflarda olacağını gösteriyor. Hatta The Signal ve The Writer indirilebilir içerikleri de PC versiyonuyla birlikte ücretsiz olarak gelecek.

Oyunun PC versiyonundan bir de ekran görüntüsü yayınlanmış.

Evet, şimdi sırada Rockstar’dan gelecek bir Red Dead Redemption duyurusu var… Neden olmasın?

Alan wake pc

1 Yorum

Bir cevap yazın