Alan Wake 2010 Mayıs’ta Çıkıyor(muş)

Alan Wake ilk duyurulduğunda oyunun vadettikleri herkesin ilgisini çekmişti: Max Payne gibi güçlü bir ismin arkasındaki stüdyo olan Remedy Entertainment tarafından hazırlanacak, korku-macera türünde olacak, oldukça ilgi çekici bir senaryoyu DirectX 10 ile güçlendirilmiş muhteşem grafiklerle sunarak dibimizi düşürecekti.

Nitekim oyun ertelendikçe ertelendi, öyle ki uzuuuunca bir süre oyundan hiçbir haber alamadık. Oyunun rafa kaldırıldığı ile ilgili söylentiler çoğalmaya başlamıştı ki yanlış hatırlamıyorsam bu senenin başlarında ya da geçen senenin ortalarında Alan Wake’in yapım sürecinin tam gaz sürdüğü ancak yalnızca Xbox 360 platformuna özel olarak çıkacağı açıklandı (grafikler eskidiği ve artık PC oyuncusunu tatmin etmeyeceği için olablir mi acaba). Oyunun varlığını unutmayanlar biraz ilgi gösterdiler herhalde…

Alan Wake Demo

Her neyse, videolar, ekran görüntüleri yayınlandı derken en sonunda ingiliz MCV sitesinde yayınlanan bir haberde yapım ekibine yakın birinin oyunun Mayıs 2010’da çıkacağını söylediği açıklandı. Peki, güveniyor muyuz, güvenmiyoruz tabi ki.

Bir cevap yazın