Akira Yamaoka Silent Hill’in Müziklerini Bestelerken Kullandığı Gitarını Açık Artırmaya Çıkardı

Yamaoka’dan Japonya’daki deprem ve tsunami felakati için anlamlı destek.

Akira Yamaoka ismini duymamış olabilirsiniz; ancak video oyunlarıyla ilgiliyseniz eminim Silent Hill’in büyüleyici müziğini hayatınızda en az bir kere dinlemişsinizdir. İşte Akira Yamaoka, o unutulmaz notaların mucidi ve şimdi bestelerini yaparken kullandığı Yamaha APX-15FM marka elektro akustik gitarı ve Line 6 FB4 ile Line 6 POD marka efekt cihazlarını açık artırmayla satışa sundu. Elbette Japonya’daki deprem ve tsunami felaketine yardım amacıyla.

Akira Yamaoka guitar

Oyun endüstrisinden birçok önemli ismin katıldığı Play For Japan (Japonya için oyna) fonu için yapılan bu açık artırma başlayalı henüz birkaç saat olmuş durumda ve fiyat 300 dolar civarından 1300 dolarlara kadar çıkmış durumda. Açık artırmanın sona ermesine 6 gün kaldığını ve Yamaha APX-15FM’nin artık üretilmediğini göz önüne alırsak, bu fiyatın çok daha yukarılara çıkacağını düşünebiliriz.

Bu nadide parçaya sahip olmak istiyorsanız buraya tıklayarak açık artırma sayfasına ulaşabilirsiniz. Dünyanın her yerine gönderim yaptıklarını da belirteyim. Bu gitarla birlikte Akira Yamaoka’nın yeteneklerine kavuşabilir misiniz bilemiyorum, ama müzikle ilgileniyorsanız ve bir yandan koleksiyon değeri yüksek bu sete sahip olurken diğer yandan da Japonya’daki felaket için bir şeyler yapmak istiyorsanız bence denemeye değer.

Silent Hill Ana Tema

Silent Hill 2: Theme of Laura Canlı Performans

1 Yorum

Bir cevap yazın