Akasa Nero Ak-967 Soğutucu İncelemesi

Montaj ve Kutu İçeriği 

Akasa Nero 967 lga 1366

Intel LGA775, LGA1156  ve LGA1366 için gerekli aparatlar. Bu aparatları soğutucuya vidalamanız yeterli. Kutu içerisinde gelen kullanım kılavuzu neyi nasıl yapmanız gerektiğini size söylüyor. Ne yazık ki, kullanım kılavuzunda Türkçe rehber yok ama bunun pek problem oluşturacağını sanmıyorum. Basit bir işlem için yeterince resim kullanılmış kullanım kılavuzunda. Resimlere bakarak da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca kutu içerisinden kaliteli bir termal macunda çıkıyor. Sık sık işlemci değiştirenler, ellerinde hali hazırda termal macun bulunduruyorlardır ama elinizde termal macun yoksa ve çok sık işlemci değiştirmiyorsanız termal macun için ekstra masraftan kurtuldunuz demektir.

Akasa Nero 967 plastik

Akasa Nero 967’nin hoşumuza giden diğer bir özelliği ise, basit fan montajı oldu. Kutu içerisinde ayrı olarak gelen bu fanı, büyük bir iğneye ip geçirir gibi soğutucuya takıyorsunuz. Plastik ayakları geçirdiniz mi ayakların ucundan tutun ve biraz kendinize çekin. Bu kadar basit. Plastik ayaklar sayesinde fan titreşimi sorunu yaşamayacaksınız.

Fan montajındaki basitlik, soğutucunun montajında da kendini gösteriyor; zira bu soğutucuyu anakartı sökmeden sisteminize monte edebiliyorsunuz.

Akasa Nero 967 ısı boruları

Akasa Nero 967 bakır taban

AMD 939, AM2, ve AM3 işlemciler içinse bu aparatı vidasız olarak takmanız yeterli. Tıpkı AMD işlemciler ile gelen standart soğutucu mekanizması gibi. AMD işlemcileri söküp takmaya alışkınsanız, bu mekanizma da size oldukça tanıdık gelecektir. Yalnız soğutucuyu sökerken dikkat edin.  AMD sistemde sökme işlemi bizi biraz yordu. Bir tornovida veya sivri bir metal parçası, soğutucuyu sökerken işinizi kolaylaştırabilir.

2 Yorum

 1. MegaWolt

  Bende yaklaşık 7 aydır kullanıyorum Q8400 işlemcimde ve gayet memnunum. çok sessiz ve performanslı bir soğutucu. almadan önce kasanızın genişliğini ölçün çünkü soğutucu biraz yüksek. ama sessizliği ve gücü çok iyi. 2.66ghz den günlük 3.5ghz kullanımdayım hiçbir sorun yaşamadım on numara bir soğutucu.

 2. bluetime

  bu 16cm yükseklik ne olacak bilemiyorum

  herifler big tower için ürün çıkarıyor sadece bu değil rakipleri de 16cm.

  ben xclio nighthawk aldım 110a 20cm enlemesine…

  ankarttı, yan fandı, anakart platformuydu derken elimize kalıyr 13cm alan orta seviye kasalarda bile olamyack rürünleri neden çıkarırlar anlamam.

Bir cevap yazın