AirTies Kablosuz Geniş Ev Paketi İncelemesi

Bu Sistem İle Neler Yapılabilir?

AirTouch’ın iki farklı kullanım noktası olabilir. Ev ve iş yerinizde modeminiz yeterli sinyal gücü veremiyor ve sık sık bağlantı sorunları yaşıyorsanız ya da tüm bir binada tek bir kablosuz ağ kurmak istiyorsanız, bir veya birden fazla Air 4310 kablosuz tekrarlayıcı ile ağınızı genişletebilirsiniz. Zaten alt üst komşular arasında bu tür ADSL paylaşımlarının pek bir yaygın olduğunu biliyoruz. Ama, genellikle sinyal sorunları yüzünden bu iş ethernet kablosu ile yapılıyor. Haliyle ethernet kablosunu bina arasında dolaştırmak hem zahmetli hem de pahalı bir süreç.

AirTies Kablosuz Geniş Ev Paketi Kurulum

Peki, AirTies 4310’un sinyal kalitesi ne durumda, tüm bir binaya kablosuz ağ dağıtımı mümkün mü? Deneylerimizde AirTies 4310’un sinyal gücünü tatmin edici bulduk. Özellikle AirTies 5340 pencereye yakın bir yerde konumlandırıldığında, AirTies 4310 gelen sinyali yakalıyor ve daha geniş bir kablosuz ağ için dağıtıyor. Sinyal gücü konusunda sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum.

AirTies AirTouch Kurulumu Nasıl Yapılır

AirTies Air 5340 Porturaya kadar anlattıklarımız deneyimi kısıtlı kullanıcılar için “Kablosuz Geniş Ev Paketi”ni tarif etmeye yetiyor. İncelemenin bundan sonraki bölümü ise, deneyimli kullanıcılar için; zira modemin router özelliklerine ve ince ayrıntılarına değineceğiz.

AirTies AIR5340 Kutu İçeriği

AirTies AIR 5340 Kutu İçeriği

O zaman ikinci bölüme geçmeden normalde son sayfada yapmamız gereken sonuç değerlendirmesini yapalım istiyoruz. AirTies Kablosuz Geniş Ev Paketi kısa bir süre önce 110 dolar+KDV gibi uygun bir fiyatla satışa sunuldu. Bildiğim kadarıyla AirTies’ın rakipleri arasında benzer bir teknolojiye sahip bir firma bulunmuyor. O halde AirTies Kablosuz Geniş Ev Paketi’ni deneyimli ya da deneyimsiz tüm internet kullanıcıları için rahatlıkla tavsiye ediyoruz. Sinyal gücünü attırmak ya da kablosuz ağ oluşturmak isteyen kullanıcılar için kullanımı bundan daha rahat bir ürün düşünemiyorum açıkcası.

1 Yorum

  1. Bülent

    Sayın AirTiers firması ben komşudan internet kullanıcısı biriyim bunu kablo ile kullanıyorum bilgisayarım minibook ve kablosuz olarak kullanmak istiyorum ne yapmam gerekiyor

Bir cevap yazın