AirTies Kablosuz Geniş Ev Paketi İncelemesi

Kablosuz internet paylaştırmak hiç bu kadar kolay olmamıştı…

Deneyimli kullanıcılar için kablosuz bir ağ oluşturup internet paylaştırmak gayet basit olsa da, bu konuda deneyimi kısıtlı kullanıcılar için bu işlemlerin altında kalkmaya çalışmak, ciddi bir başağrısı olarak geri dönüş yapabilir. Hele etrafınızda bu konu hakkında yardım alabileceğiniz bir kimse yoksa, cebinizden yakında para çıkacak demektir. Ama, AirTies, geliştirdiği AirTouch teknolojisi ile bu konuda deneyimi olsun olmasın tüm kullanıcıların yardımına koşuyor. Özette de söylediğim gibi kablosuz bir ağ oluşturup, interneti paylaştırmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. O halde bu teknolojinin nasıl çalıştığına ve bu işin nasıl bu kadar kolaylaştırıldığına bir göz atalım.

AirTouch Bağlantısı Nedir ve Nasıl Kurulur?

AirTies, “Kablosuz Geniş Ev Paketi” olarak satılan pakette bir adet AirTies Air 5340 150 Mbps ADLS2+ Router ve bir adet AirTies 4310 150 Mbps kablosuz erişim noktası buluyoruz.

AirTies Air 5340

AirTies Air 5340

Airties Air 4310

Bundan sonrası artık kelimenin tam anlamıyla çocuk oyuncağı. AirTies 5340 modeminizin ADSL bağlantısını yapıyorsunuz. Bu konuda sıkıntınız varsa yine korkmanıza gerek yok; zira ürünün içinden çıkan CD’deki “AirTies Network Asistant” programını yüklediğiniz zaman, program size ADLS kurulum sürecisini görsel anlatımlarla zenginleştirilmiş, anlaşılır bir Türkçe seslendirme ile yardımcı oluyor.

Ara not: AirTies Network Asistant programı olmadan da Windows 7’de AirTouch özelliğini kullanabiliyorsunuz, ama Windows Xp ve Windows Vista için bu programı yüklemeniz gerekiyor. Sevindirici olan şey ise, detaylı kullanıcı kılavuzundan, AirTies Network Asistant’a tüm program ve modem arayüzlerinde Türkçe dil desteği görüyoruz. Üstelik gayet anlaşılabilir ve detaylı bir anlatım ile.

AirTies Air 5340 Air Touch Tuşu

AirTouch tuşu tüm mucize burada başlıyor.

Gerekli ADSL ayarlarını yaptıktan sonra sıra geldi AirTouch mucizesini aktif hale getirip, kablosuz internet keyfini yaşamaya. Burada da işiniz gayet kolay; Air 5340 modeminizin “AirTouch” tuşuna basın, daha sonra “Air 4310” kablosuz tekrarlayıcınızın “AirTouch” tuşuna basın. İşte tüm süreç bu kadar: kablosuz Mesh ağınızı kurdunuz. Burada asıl güzellik ise, AirTouch teknolojisi her bir tekrarlayıcı ile otomatik olarak iletişime geçebiliyor; ağ şifreleme ve diğer tüm modem ayarları otomatik olarak kablosuz tekrarlayıcıya da yansıyor. Demek istediğim; tüm bir Mesh ağınız tek bir ağ gibi davranıyor.

1 Yorum

  1. Bülent

    Sayın AirTiers firması ben komşudan internet kullanıcısı biriyim bunu kablo ile kullanıyorum bilgisayarım minibook ve kablosuz olarak kullanmak istiyorum ne yapmam gerekiyor

Bir cevap yazın