AeroCool PGS QS-200 Kasa İncelemesi

AeroCool’un Micro-ATX formatında anakartlar için özel olarak geliştirdiği PGS serisinden AeroCool QS-200’ü inceliyoruz.

Her ne kadar oyunseverler genellikle büyük kasaları tercih ediyorsa da, bütçesi kısıtlı oyunseverler için de ufak boyutlarda uygun ve kullanışlı kasalar bulmak mümkün piyasada. Bugün, oyunseverlerin beğeniyle takip ettiği AeroCool markasının işte bu kesime özel olarak ürettiği PGS serisinden QS-200 model kasayı inceleyeceğiz.

AeroCool PGS QS-200

AeroCool PGS QS-200

İşte AeroCool PSG QS-200. Genel olarak sade tasarımın ağırlık kazandığı QS-200’de, ilk bakışta yan kapaktaki iki fan tasarımı (bu fanlar ayrı satılıyor), ön tarafta 12 mm LED fan, ön yüzde 3 adet USB 2.0 girişi ve e-SATA girişi dikkat çekiyor.

AeroCool PGS QS-200 kapak

Kasamızın kapağını açtığımız zaman bizi bekleyen manzara. Burada ilk dikkat çeken tasarım ise, 5.25 sürücü yuvasının altında bulunan özel HDD yuvası. Bu tasarım ile AeroCool QS-200 ufak boyutlarına rağmen farklı boyutlarda sabit diskleriniz (2.5 HDD ve 3.5 HDD) için ekstra çözümler sunuyor.

Kasa içi havalandırmayı mükemmelleştirmek isteyenler, dilerlerse yan kapağa 2x 8/12 cm fan monte edebilirler.

AeroCool PGS QS-200 HDD 2

Resimde gördüğümüz gibi özel HDD yuvasına iki adet 3.5″ sabit disk yerleştirdiğimiz gibi, dilerseniz 1x 2.5″ HDD ya da 2.5″ SSD ve 1x 3.5″ HDD monte edebiliriz. Bunun yanında, 3x 2.5″ HDD monte imkanı da elinizde. QS-200’e özel bu HDD yuvasının bir avantajı da 34 cm’e kadar ekran kartlarının montajına izin vermesi. Kuşkusuz bu,  genel olarak oyunseverlere hitap ufak bir kasa için önemli bir ayrıntı.

AeroCool PGS QS-200 ön

Ön kapakta bulunan toz filtreleri kasaya toz girişini önemli ölçüde azaltıyor.

AeroCool PGS QS-200 Girişler

Kasanın önünde yer alan 3x USB 2.0, 1x e-SATA, mikrofon ve hoparlör girişini görüyorsunuz. USB cihazlarını gittikçe daha çok kullandığımız bugünlerde 3 adet USB 2.0 girişi önemli diyebiliriz.

3 Yorum

  1. wersus28

    Coolermaster Elite RC-330-KKP9-GP 420W Atx Kasa aldım hemen hemen aynılar bundan alabilirdim belkide çok incelemedim açıkcası özellikle harddisk yerleştirme hoşuma gitti doğrusu.
    benim aldıpım kasada da çok pratik ancak şimdiden 2 tane düğmeyi kırdım bile.malzeme kalitesi ve kullanım alışkanlıklarına biraz zıt yerleşimleri var çevirmeli düğmelerin …

Bir cevap yazın