ADS PYRO 2.5" Drive Kit

Birlikte Gelenler, Montaj Ve Kurulum

Bir PDA boyutundaki ürün plastik dış muhafazası, içindeki kontrol kartı (FireWire/IDE dönüştürücü), 6pin/6pin ve 6pin/4pin FireWire kablosu, USB güç kablosu, vidaları, kullanım kılavuzu ve sürücü CD’si ile geliyor. İçindeki kontrol kartına firma “PYRO Native Bridge Board” adını vermiş ve 100, 200 ve 400 Mbit/sn 1394a uyumlu olduğunu belirtiyor.

 Pyro 2.5" Drive Kit avuçiçine sığacak boyutta.

Pyro 2.5″ Drive Kit avuçiçine sığacak boyutta.

Kutudan vidalanmamış çıkan Pyro 2.5" Drive Kit'in üst kapağını açtığınızda nispeten basit bir kart ve IDE konektörünü görüyorsunuz.

Kutudan vidalanmamış çıkan Pyro 2.5″ Drive Kit’in üst kapağını açtığınızda nispeten basit bir kart ve IDE konektörünü görüyorsunuz.

2.5" diskinizi bir notebooktan söküp takacaksanız, notebook modelinize göre üzerinde ayrıca bir koruyucu kızak olabilir - bunu sökmeden diski Pyro 2.5" Drive Kit'e takamazsınız. Örneğin benim Acer TravelMate notebook'umdaki IBM disk böyle bir metal ceket içindeydi.

2.5″ diskinizi bir notebooktan söküp takacaksanız, notebook modelinize göre üzerinde ayrıca bir koruyucu kızak olabilir – bunu sökmeden diski Pyro 2.5″ Drive Kit’e takamazsınız. Örneğin benim Acer TravelMate notebook’umdaki IBM disk böyle bir metal ceket içindeydi.

 FireWire/IDE dönüştürücü kartının bütün bileşenleri arkasında. Disk kutu içinde oynamasın diye birlikte gelen kısa vidalarla diski karta sabitlemeyi unutmayın.

FireWire/IDE dönüştürücü kartının bütün bileşenleri arkasında. Disk kutu içinde oynamasın diye birlikte gelen kısa vidalarla diski karta sabitlemeyi unutmayın.

Artık taşınabilir diskiniz FireWire girişli PC'nize takılmaya hazır. İki FireWire girişinden biri, sisteminizde başka FireWire portu yoksa diğer FireWire cihazlarını "daisy-chain" (peş peşe) bağlamak için. Soldaki 5V güç girişine birlikte gelen USB güç kablosu bağlanıyor ama standart 6 pinli bir FireWire girişi olan PC'de buna gerek yok; FireWire bağlantısı cihaza yeterli güç sağlıyor.

Artık taşınabilir diskiniz FireWire girişli PC’nize takılmaya hazır. İki FireWire girişinden biri, sisteminizde başka FireWire portu yoksa diğer FireWire cihazlarını “daisy-chain” (peş peşe) bağlamak için. Soldaki 5V güç girişine birlikte gelen USB güç kablosu bağlanıyor ama standart 6 pinli bir FireWire girişi olan PC’de buna gerek yok; FireWire bağlantısı cihaza yeterli güç sağlıyor.

Bir cevap yazın